Kotwica bez szans w starciu z Turowem

Po dwóch zwycięstwach z rzędu koszykarze Kotwicy Kołobrzeg dostali zimny prysznic. Na własnym parkiecie ulegli Turowowi Zgorzelec aż 69:93.
Goście walczą o zupełnie inne cele niż kołobrzeżanie i bardzo szybko pokazali im miejsce w szeregu. Pierwszą kwartę wygrali aż 22:9. Byli dużo skuteczniejsi od Kotwicy. Dobre spotkanie rozgrywał w ich barwach Łukasz Wiśniewski (21 punktów), który jeszcze niedawno reprezentował AZS Koszalin.

W szeregach gospodarzy najskuteczniejszy był Jessie Sapp. Amerykanin rzucił w całym meczu 19 "oczek", a w drugiej kwarcie próbował poderwać swoich kolegów do walki. Na niewiele się to jednak zdało. Turów zwycięstwo przypieczętował w trzeciej odsłonie, wygrywając ją 12 punktami. Zgorzelczanie dzięki wygranej wskoczyli na pozycję lidera.

Kotwica natomiast plasuje się na 7. miejscu. Następny mecz rozegra 24 listopada. Na wyjeździe zmierzy się z Treflem Sopot.

Kotwica Kołobrzeg - Turów Zgorzelec 69:93

Kwarty: 9:22, 17:19, 18:30, 25:22.

Kotwica: Johnson 17, Arabas 12 (2), Callahan 10, Parks 9, Wichniarz 0 - Sapp 19 (2), Złoty 2, Żołnierczuk 0, Ciechociński 0, Djurić 0.