Pogoń 04 wygrywa z Czerwonymi Diabłami

Szczecińscy futsaliści pokonali na wyjeździe Red Devils Chojnice 4:2. W tabeli ekstraklasy awansowali na pozycję lidera i zostaną na niej co najmniej do soboty.
Gospodarze w tym sezonie jeszcze nie wygrali, ale mają najwięcej remisów (4) ze wszystkich drużyn ekstraklasy. W piątek też byli bardzo bliscy urwania punktów faworyzowanym szczecinianom, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało.

Pogoń wyszła na prowadzenie po celnym strzale Ukraińca Siergieja Szarowary. Chwilę później dwa trafienia w niespełna minutę dołożył niezawodny Marcin Mikołajewicz. Na przerwę goście schodzili z wydawałoby się bezpieczną przewagą trzech bramek.

Miejscowi próbowali odrabiać straty, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na szczecińską defensywę. Trafiać zaczęli dopiero w końcówce, gdy wprowadzili lotnego bramkarza. Nicolae Neagu skapitulował po dwóch uderzeniach z dystansu i zrobiło się nerwowo. Gospodarze nacierali, ale sprytem na osiem sekund przed końcową syreną błysnął Michał Kubik. Zabrał piłkę rywalowi i z własnej połowy skierował ją do pustej bramki.

Za tydzień, w piątek, Pogoń podejmować będzie inną drużynę z czołówki - AZS Uniwersytet Gdański.

Red Devils Chojnice - Pogoń 04 Szczecin 2:4 (0:3)

Bramki. Devils: Kolesnik (37.), Mączkowski (39.). Pogoń 04: Szarowara (12.), Mikołajewicz dwie (15. i 15.), Kubik (40.).

Pogoń 04: Neagu, Kubrak - Maćkiewicz, Kubik, Szarowara, Szamotij, Mikołajewicz, Tubacki, Jurczak, Bugański, Sochański, Zieliński.