Szczypiorniści Pogoni pewnie pokonali Stal

EKSTRAKLASA PIŁKI RĘCZNEJ Rozpędzona Gaz-System Pogoń Szczecin wygrała ze Stalą Mielec 33:29. Umocniła się dzięki temu na 3. miejscu w tabeli.
Drugi mecz z rzędu przed swoją publicznością i drugie zwycięstwo Pogoni z groźnym rywalem. Początek był wyrównany, ale powoli przewagę zaczęli budować szczecinianie. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Tomislav Stojković, który interweniował skutecznie i efektownie. A w ataku po raz kolejny w tym sezonie wysoką skuteczność prezentował Bartosz Konitz.

Szczecinianie szybko wyprowadzali akcje i czasem chyba zbyt szybko próbowali je zakończyć rzutami. Ale mimo że nie zawsze trafiali do siatki rywali i tak systematycznie im odjeżdżali. Przeciwników całkowicie zdominowali w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Stal nie rzuciła w tym okresie ani jednej bramki, zatrzymując się na 9 zdobytych golach. Dużo lepiej radzili sobie gospodarze i na przerwę schodzili, prowadząc aż 8 bramkami (17:9).

Drugą część Pogoń zaczęła słabiej. Często łapała wykluczenia, notowała proste straty. Mielczanie bez większych problemów przedzierali się przez zasieki obronne szczecinian, a świetnie dysponowany Stojković nie mógł odbić wszystkich piłek. W ten sposób Stal zbliżyła się na cztery bramki. Gospodarze potrafili jednak opanować sytuację. Ważne gole zdobywał najskuteczniejszy na boisku Wojciech Zydroń (10 bramek). Pogoń znów uciekła rywalom na 6-7 trafień i stało się jasne, że tego meczu nie przegra. W końcówce obie drużyny nie grały już tak mocno w obronie i goście zdołali nieco odrobić straty.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Stal Mielec 33:29 (17:9)

Pogoń: Stojković - Zydroń 10, Konitz 8, Szyłowicz 4, Wardziński 4, Zaremba 3, Marković 2, Gierak 1, Bruna 1, Krupa 0.