Koszykarze Kotwicy wyraźnie słabsi od Trefla Sopot

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY Kotwica Kołobrzeg wysoko przegrała na wyjeździe z Treflem Sopot 80:102.
Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego meczu. Złudzenia o zwycięstwie całkowicie wybili Kotwicy z głowy w drugiej kwarcie. Kołobrzeżanie przegrali ją 9:35. Po pierwszej połowie mieli aż 38 punktów straty do rywali.

Później trener Trefla dał odpocząć najlepszym zawodnikom i Kotwica nieco odrobiła straty. Najskuteczniejszy wśród gości był Jessie Sapp, który rzucił 20 punktów. Pod tablicami skutecznie walczył inny Amerykanin - Terrell Parks (12 zbiórek). Na dobrze dysponowanych sopocian było to jednak za mało.

Kotwica w tabeli ekstraklasy zajmuje 10. miejsce. Tuż za plecami lokalnych rywali z AZS Koszalin, którzy legitymują się dokładnie takim samym bilansem (2 zwycięstwa i 5 porażek). Za tydzień obie ekipy zmierzą się w Kołobrzegu, w pojedynku derbowym.

Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 102:80

Kwarty: 29:17, 35:9, 27:28, 11:26.

Kotwica: Callahan 19 (2), Arabas 19 (3), Parks 8, Johnson 7 (1), Wichniarz 2 - Sapp 20 (2), Djurić 5 (1), Złoty 0.