Piłkarze ręczni Pogoni wygrali w Kwidzynie i umocnili się na podium

EKSTRAKLASA SZCZYPIORNISTÓW Piłkarze Gaz-System Pogoni Szczecin po świetnej drugiej połowie pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 33:26.
Gospodarze niedzielnego meczu w ubiegłym sezonie sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski. W obecnych rozgrywkach zajmują niższą pozycję w tabeli, ale wciąż są groźni w starciach z czołowymi drużynami. Udowodnili to ostatnio, remisując z jednym z potentatów ligi - Wisłą Płock. Z Pogonią sił na zaciętą walkę starczyło im jednak na niewiele ponad 30 minut.

Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 15:15. Na początku lepiej w mecz wszedł MMTS i wypracował sobie w pewnym momencie trzy bramki przewagi. Goście częściej grali w osłabieniu, ale powoli odrabiali straty i po trafieniu Pawła Białego w 22. minucie wyszli na prowadzenie 11:10.

W drugiej połowie MMTS prowadził tylko na początku. Później Pogoń dzięki dobrej postawie w bramce Tomislava Stojkovicia zaczęła budować przewagę. Bardzo skuteczny był Mateusz Zaremba. Ważne bramki z drugiej linii dokładali Siergiej Szyłowicz i Bartosz Konitz. Szczecinianie w końcówce nie byli już zagrożeni i ostatecznie wygrali siedmioma bramkami.

Dzięki zwycięstwu Pogoń umocniła się na 3. miejscu w tabeli. W tym roku pozostał im do rozegrania jeszcze jeden mecz ligowy. Za tydzień zagrają u siebie z Chrobrym Głogów. Wcześniej jednak ciekawie zapowiadająca się rywalizacja w Pucharze Polski. W środę do Szczecina przyjedzie Górnik Zabrze, który w meczu ekstraklasy potrafił przed własną publicznością zremisować z Pogonią.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 26:33 (15:15)

Pogoń: Stojković - Zaremba 7, Szyłowicz 6, Konitz 5, Wardziński 4, Zydroń 4, Bruna 3, Marković 2, Biały 1, Krupa 1.