Pływackie ME: Rekord życiowy dał Filipowi Zaborowskiemu 6. miejsce

Zawodnik MKP Szczecin w finale na 400 m stylem dowolnym popłynął najszybciej w karierze, ale musiał uznać wyższość pięciu rywali. Wygrał Rosjanin Nikita Łobincew (3.39,47), piąte miejsce zajął inny Polak - Paweł Korzeniowski (3.41,64).
Mistrzostwa Europy na krótkim basenie odbywają się w duńskim Herning. Do decydującej rozgrywki 19-letni szczecinianin awansował z 3. czasem eliminacji, ale w finale wszyscy pływali już dużo szybciej niż rano. Zaborowski spisał się na miarę swoich możliwości, cały czas trzymał się w stawce, nie tracąc dużo do prowadzących. W efekcie na mecie mógł się cieszyć z rekordu życiowego poprawionego o 11 setnych.

Tuż przed nim finiszował dużo bardziej doświadczony Korzeniowski. Równych nie miał sobie Łobincew, który w połowie dystansu objął prowadzenie i niezagrożony dopłynął do mety na pierwszym miejscu. Pozostałe medale rozdzieli między sobą Włoch Andrea D'Arrigo (srebro) i Serb Velimir Stjepanović (brąz). Na pechowym, czwartym miejscu finiszował faworyt publiczności - Duńczyk Mads Glaesner.

Zaborowski w Herning wystartuje jeszcze raz. Wraz z Pawłem Furtkiem (MKP) popłynie w niedzielę na 200 dowolnym. Dzień wcześniej Furtek i Mateusz Sawrymowicz (MKP) będą rywalizować na 1500 dowolnym.