Spójnia odbiła się od dna. Ważne zwycięstwo stargardzkich koszykarzy

I LIGA KOSZYKÓWKI Spójnia podejmowała u siebie AZS Politechnikę Poznań i wygrała po raz drugi w sezonie ligowym (79:66). Dzięki temu opuściła ostatnie miejsce w tabeli.
Na parkiecie spotkały się drużyny okupujące miejsca na samym dnie I ligi. Lepszej okazji na przełamanie złej passy (1 zwycięstwo i 10 porażek) Spójnia nie mogła sobie wymarzyć i w pełni ją wykorzystała.

Podopieczni Czesława Kurkiańca bardzo dobrze zaczęli. Po kilku minutach prowadzili 8:0 i już do końca meczu nie oddali prowadzenia. Pierwszą kwartę wygrali 11 punktami, a w kolejnych kontrolowali sytuację na parkiecie. Imponowali zwłaszcza skutecznością w rzutach za trzy punkty (10 celnych prób).

Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy rzucił Adrian Suliński (18 punktów). Aż 9 asyst na swoim koncie zapisał rozgrywający Marcin Stokłosa.

Spójnia awansowała na 12. lokatę w tabeli (na 14 drużyn). Za tydzień zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Łańcut.

Spójnia Stargard - AZS Politechnika Poznań 79:66

Kwarty: 23:12, 21:19, 15:16, 20:19.

Spójnia: Suliński 18 (3), Stokłosa 13 (3), Bodych 12, Grudziński 7, Koszuta 7 - Kwiatkowski 8 (2), Ejsmont 6 (2), Pytyś 6, Soczewski 2.