Cztery medale szczecińskich pływaków w pierwszym dniu MP

PŁYWANIE W czwartek w Ostrowie Świętokrzyskim rozpoczęły się mistrzostwa Polski na krótkim basenie. Z pływaków MKP Szczecin najlepiej pierwszego dnia spisał się Marcin Kaczmarski, który sięgnął po złoto na 400 m stylem dowolnym.
19-letni Kaczmarski stoczył zaciętą walkę o tytuł z klubowym kolegą i rówieśnikiem - Filipem Zaborowskim. Faworytem był ten drugi, który niedawno na mistrzostwach Europy zajął na tym dystansie 6. miejsce. W czwartek Zaborowski chyba odczuwał jednak trudy europejskiego czempionatu. Popłynął prawie 3 sekundy wolniej niż w Herning i finiszował na 2. miejscu (3.44,75). Kaczmarski wygrał z dobrym rekordem życiowym - 3.43,22. Piąte miejsce zajął Maciej Kuświk ze Śląska Wrocław, który jednak uczy się i trenuje w Szczecinie. Szósty był Paweł Furtek z MKP, też uczestnik duńskich ME.

Po srebro na 50 m stylem klasycznym sięgnęła Paulina Zachoszcz (31,36) z MKP. Tuż za nią uplasowała się Zuzanna Chwadeczko (31,54), na co dzień ucząca się w Szczecinie, ale reprezentująca barwy MTP Lublinianka.

Dwóch szczecinian wystartowało w finale na 50 m dowolnym. Dawid Zieliński zajął 7. lokatę, a Szymon Dymerski był 8. Na 200 m zmiennym Michalina Zbrojewska finiszowała na 6. pozycji.