W piątek złoto i dwa srebrne medale dla szczecinian

W drugim dniu mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie zawodnicy MKP Szczecin zdobyli trzy krążki. Po medal z najcenniejszego kruszcu sięgnął Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym.
W wyścigu na 800 stylem dowolnym, podobnie jak na dystansie o połowę krótszym, dwa najwyższe miejsca na podium zajęli pływacy MKP. Zamienili się jednak miejscami. Tym razem w rywalizacji klubowych kolegów Zaborowski okazał się lepszy od Marcina Kaczmarskiego. Uzyskał czas 7,41,13, co jest trzecim wynikiem w historii polskiego pływania. Rekord życiowy pobił też drugi na mecie Kaczmarski (7,44,12). Brązowy medal minimalnie przegrał Paweł Furtek, plasując się na 4. miejscu. 5. był uczący się w Szczecinie Maciej Kuświk (Śląsk Wrocław), a dopiero 7. Mateusz Sawrymowicz.

Drugie srebro dołożył Oskar Krupecki, który na 100 m motylkiem (52,64) przegrał tylko z Michałem Poprawą (AZS AWF Katowice). Brąz na 200 m stylem klasycznym zdobyła Michalina Zbrojewska, która uczy się w Szczecinie, ale reprezentuje Piątkę Konstantynów. 5. była Paulina Majszutowicz z MKP, a jej koleżanka klubowa, faworytka do medalu - Paulina Zachoszcz - została zdyskwalifikowana za niedozwolony cykl ruchowy przy nawrocie.