Szczecinianie na najdłuższym dystansie dominowali, ale całego podium nie zajęli

Trzeciego dnia mistrzostw Polski na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim pływacy MKP Szczecin zdobyli cztery medale. Po złoto sięgnął Paweł Furtek na 1500 m stylem dowolnym oraz sztafeta 4x100 dowolnym.
Na 1500 dowolnym w najsilniejszej serii wystartowało czterech podopiecznych Mirosława Drozda i każdy z nich miał szansę, by stanąć na podium. Ostatecznie pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Furtek i Filip Zaborowski. Po sprinterskim finiszu lepszy o zaledwie 37 setnych okazał się Furtek. Czas 14.45,42 to nowy rekord życiowy tegorocznego medalisty mistrzostw świata i Europy juniorów. Dopiero czwarte miejsce zajął najbardziej utytułowany ze szczecinian - Mateusz Sawrymowicz. Popłynął niewiele szybciej niż podczas ME w Herning i przegrał pozycję na najniższym stopniu podium z utalentowanym Wojciechem Wojdakiem (Unia Oświęcim). Piąte miejsce zajął kolejny pływak MKP - Marcin Kaczmarski.

Po drugie złoto szczecińscy krauliści sięgnęli w sztafecie 4x100 dowolnym. Drużyna w składzie: Oskar Krupecki, Zaborowski, Szymon Dymerski i Dawid Zieliński uzyskała czas 3.16,25, o blisko sekundę dystansując drugą na mecie sztafetę AZS Łódź.

W sobotę dwa razy na podium stanął Zieliński, który drugi krążek zdobył w indywidualnych zmaganiach. Na 100 m dowolnym musiał uznać wyższość jedynie Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań). Wynik 48,02 to jego nowy rekord życiowy.

Na 400 dowolnym 4. miejsce zajęła Katarzyna Kasperek z MKP. W rywalizacji specjalistów od motylka, 5. lokatę na 200 metrów zajął Maciej Kuświk (Śląsk Wrocław), który uczy się i trenuje w Szczecinie.