Szczecińscy pływacy wracają z Ostrowca z workiem medali

16 krążków zdobyli zawodnicy MKP Szczecin na mistrzostwach Polski na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dało im to trzecie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej.
Ostatniego dnia zmagań szczecinianie dołożyli do swojego dorobku pięć medali. Na 200 m dowolnym wygrał Dawid Zieliński, a jego czas (1.45,26), to drugi wynik w historii polskiego pływania. Za jego plecami, na trzecim miejscu, finiszował Filip Zaborowski.

W rywalizacji żabkarek na 100 metrów najszybsza okazała się Paulina Zachoszcz (1.07,66). Brązowy medal zdobyła ucząca się w Szczecinie Zuzanna Chwadeczko (MTP Lublinianka). W ślady koleżanek po fachu poszedł Marcin Hulbój, który wywalczył brąz na 200 m stylem klasycznym.

Uwieńczeniem dobrego występu szczecińskich zawodników był triumf w sztafecie 4x200 dow. Jako pierwsza dopłynęła do mety drużyna w składzie: Zaborowski, Oskar Krupecki, Paweł Furtek, Zieliński.

Łącznie, przez cztery dni mistrzostw pływacy MKP zdobyli 16 medali. 7 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe. Szczecińscy zawodnicy zdominowali rywalizację w kraulu. Na dystansach od 200 do 1500 metrów wywalczyli 8 medali na 12 możliwych, w tym wszystkie cztery złote krążki. Na 200 metrów triumfował wspomniany Zieliński, na 400 Marcin Kaczmarski, 800 - Zaborowski, 1500 - Furtek. Złoto zdobyły również męskie sztafety 4x 100 dow. i 4x200 dow.

Szczecińscy medaliści mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim:

1. Filip Zaborowski 3 złote - 2 srebrne - 1 brązowy; złote: 800 dow., 4x100 dow., 4x200 dow.; srebrne: 400 dow., 1500 dow.; brązowy: 200 dow.

2. Dawid Zieliński 3-1-0; złote: 200 dow., 4x100 dow., 4x200 dow.; srebro: 100 dow.

3. Oskar Krupecki 2-2-0; złote: 4x100 dow., 4x200 dow.; srebrne: 50 mot., 100 mot.

4. Paweł Furtek 2-0-0; złote: 1500 dow., 4x200 dow.

5. Paulina Zachoszcz 1-1-0; złoto: 100 kl.; srebro: 50 kl.

Marcin Kaczmarski 1-1-0; złoto: 400 dow.; srebro: 800 dow.

7. Szymon Dymerski 1-0-0; złoto: 4x100 dow.

8. Marcin Hulbój 0-0-1; brązowy: 200 kl.