Najlepiej przyjmująca siatkarka gra w Chemiku

Zakończyły się już tegoroczne zmagania najlepszych siatkarek w Polsce. Chemik Police prowadzi w tabeli, mimo że rozegrał o jeden mecz mniej niż większość rywalek. Agata Sawicka lideruje zaś w rankingu najlepiej przyjmujących.
Policzanki miały w sobotę zmierzyć się w 12. kolejce z Tauronem Dabrowa Górnicza. Z powodu prawdziwej epidemii w obozie rywalek mecz jednak przełożono. Oznacza to, że w tym roku siatkarki Chemika nie wybiegną już na parkiet. Do tej pory zanotowały 9 zwycięstw i 2 porażki. Bilans pogorszyły sobie ostatnimi spotkaniami, przegrywając kolejno z Atomem Treflem Sopot i Naftą Piła.

W tabeli prowadzą z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo uzbierał Impel Wrocław, ale ma on jeden mecz rozegrany więcej. W ścisłej czołówce plasuje się jeszcze Atom. Sopocianki mają na swoim koncie 23 punkty, i tak jak policzanki, tylko 11 rozegranych spotkań.

Siatkarki Chemika znajdują się również w czołówce indywidualnych klasyfikacji. Libero Agata Sawicka według statystyk jest najlepszą specjalistką od przyjęcia. Może się pochwalić, że 40,14 procent wszystkich zagrywek odbierała do tej pory perfekcyjnie. Wysoko w tym rankingu jest również Anna Werblińska, która zajmuje 4. miejsce (37,79%).

Do atutów kapitan Chemika należy także silna zagrywka. Werblińska zaserwowała w tym sezonie już 16 asów, co jest 2. wynikiem w lidze. 15 zagrywek punktowych ma na swoim koncie atakująca policzanek - Ana Bjelica (4. lokata).

W rankingu najlepiej rozgrywających druga jest Lucie Muhlsteinova, a trzecia Maja Ognjenović. Najwięcej punktów zdobyła do tej pory dla Chemika Werblińska. 125 w 10 meczach, daje jej to 9. miejsce, ale najlepsze w tym rankingu grały w 12 spotkaniach.

Na parkiet policzanki wrócą 8 stycznia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Budowlanymi Łódź.