Spójnia walczyła, ale z najlepszymi nie zagra

Koszykarze Spójni Stargard w meczu o 3. miejsce turnieju finałowego Pucharu Polski na szczeblu PZKosz przegrali ze Stalą Ostrów Wielkopolski 56:62.
Stal dzięki zwycięstwu uzyskała awans do fazy centralnej Intermarche Basket Cup i w następnej rundzie zagra z drużyną z ekstraklasy. Stargardzianie zakończyli swój udział w pucharowych rozgrywkach.

Podopieczni Czesława Kurkiańca postawili wyżej notowanym przeciwnikom trudne warunki. Pierwszą kwartę przegrali co prawda 7 punktami, ale odrobili straty i przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników był remis 50:50.

Spójnia czwartą kwartę zaczęła lepiej od rywali i długo utrzymywała niewielką przewagę. Jeszcze 3 minuty przed końcem spotkania prowadziła 56:55. Później punkty zdobywała jednak już tylko Stal. Przeciwnikom nie drżały ręce przy rzutach wolnych, dołożyli jeszcze 7 oczek i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Najskuteczniejszy w Spójni był Karol Pytyś (14 punktów). Dobre spotkanie rozegrał Michał Kwiatkowski, który nie tylko zdobywał punkty (11), ale również rozdawał asysty (7). W walce pod koszami najlepszy na parkiecie był Łukasz Bodych (13 zbiórek). W szeregach Stali drugim strzelcem został Tomasz Ochońko (17 oczek), w przeszłości koszykarz Spójni.

Spójnia Stargard - Stal Ostrów Wielkopolski 56:62

Kwarty: 17:24, 18:10, 15:16, 6:12.

Spójnia: Pytyś 14, Bodych 6, Zarzeczny 4, Suliński 3 (1), Stokłosa 0 - Kwiatkowski 11 (1), Wróblewski 9 (1), Ejsmont 5 (1), Soczewski 4, Dylik 0.