Świetny mecz Dunna, dramatyczna końcówka i zwycięstwo AZS Koszalin

EKSTRAKLASA KOSZYKÓWKI. Akademicy zwycięstwo wydarli drużynie Asseco Gdynia w dogrywce (90:84). Wcześniej wydawało się, że z kompletu punktów cieszyć się będą przyjezdni.
Na minutę przed końcem czwartej kwarty Asseco prowadziło 75:70 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać mu zwycięstwa. 60 sekund to jednak w koszykówce bardzo dużo. Obie drużyny zdążyły oddać jeszcze siedem celnych rzutów. Gospodarze walczyli do końca i zostali za to nagrodzeni. Dwie sekundy przed końcową syreną faulowany przy rzucie za trzy punkty był LaceDarius Dunn. Świetnie dysponowany tego dnia Amerykanin (34 punkty!) wytrzymał presję, wykorzystał wszystkie trzy próby i doprowadził do remisu 78:78.

W dogrywce to będący na fali AZS dyktował warunki. Drużyna z Koszalina szybko wyszła na prowadzenie i systematycznie je powiększała. Duża w tym zasługa Dunna, który w decydującej odsłonie do swojego dorobku punktowego dołożył siedem "oczek".

Poza meczowym składem akademików znalazł się Zbigniew Białek, który w najbliższym czasie najprawdopodobniej odejdzie z AZS.

AZS Koszalin - Asseco Gdynia 90:84

Kwarty: 19:24, 22:21, 15:15, 22:18. Dogrywka: 12:6

AZS: Brandwein 16 (1), Henry 13 (1), Labović 11 (3), Sykes 9, Mielczarek 3 (1) - Dunn 34 (4), Harris 4, Dąbrowski 0, Wołoszyn 0.