Sport.pl

Nieoczekiwana zmiana trenera siatkarek Chemika. Cuccarini za Wiktorowicza

Włoch Giuseppe Cuccarini został nowym szkoleniowcem Chemika Police. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Wiktorowicza.
Decyzja zarządu Chemika jest sporym zaskoczeniem, bo Wiktorowicz zostawia Chemik na pozycji lidera Orlen Ligi. Jego autorytet mogły jednak znacząco osłabić dwie ostatnie porażki policzanek. O ile przegraną 2:3 z mistrzyniami Polski z Atomu Trefla Sopot można było jeszcze zrozumieć, to już klęska 0:3 z Naftą Piła była dużym zaskoczeniem. O pierwszą wygraną w rundzie rewanżowej zespół powalczy już z Cuccarinim na ławce rezerwowych.

- To efekt długich rozmów w naszym klubie dotyczących rozwoju Chemika - tłumaczy na łamach oficjalnego serwisu klubu Joanna Żurowska, prezes Chemika. - Doszliśmy do wniosku, że konieczne jest zrobienie kolejnego kroku naprzód.

Wiktorowicz pracował w Policach przez półtora roku. Awansował z Chemikiem do ekstraklasy, a w obecnym sezonie jego podopieczne wygrały 9 z 11 spotkań ligowych. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Jesteśmy pełni uznania dla pracy oraz dokonań trenera Wiktorowicza. W naszych sercach i wspomnieniach pozostaną wszystkie sportowe sukcesy będące jego udziałem. Współpraca zakończona została w porozumieniu i atmosferze wzajemnego szacunku - podkreśla prezes Żurowska.

Jego następca ma bardzo bogate CV. Cuccarini pracował w czołowych włoskich klubach. Foppapedretti Bergamo doprowadził do mistrzostwa Włoch i finału Pucharu CEV. Z Medinex Reggio Calabria triumfował w Pucharze Włoch. Do Final Four Ligi Mistrzyń doszedł z tureckim Eczacibasi Istambuł. Ostatnio trenował klub z Azerbejdżanu - Lokomotiv Baku. W 2007 roku chciał zostać trenerem reprezentacji Polski, ale działacze PZPS wybrali wówczas Marco Bonittę.

W Policach będzie miał bardzo konkretny cel do zrealizowania. Dla naszpikowanego gwiazdami Chemika każde inne miejsce niż pierwsze będzie na koniec sezonu porażką.

- Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa Polski oraz zbudowanie silnej i rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej drużyny walczącej z sukcesami w Lidze Mistrzyń. Wierzę, że nowy trener, ze świeżym spojrzeniem na drużynę, spełni nasze oczekiwania - mówi prezes Żurowska.

Cuccarini debiut zaliczy 8 stycznia, gdy policzanki zmierzą się na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.