Pogoń Baltica w ostatnich sekundach straciła zwycięstwo ze Startem

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Szczecinie. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie żadna z drużyn nie cieszyła się na koniec z dwóch punktów. Pogoń Baltica zremisowała ze Startem Elbląg 29:29.
Po końcowej syrenie z podziału punktów cieszyły się tylko przyjezdne. Szczecinianki schodziły z parkietu z opuszczonymi głowami. - Ten remis jest dla nas jak porażka. To my dyktowałyśmy warunki gry - mówiła w wywiadzie dla telewizji Polsat Sport Katarzyna Duran.

Zwłaszcza w pierwszej części wydawało się, że gospodynie przejęły już kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wykorzystywały proste błędy elblążanek (kroki, piłki wyrzucane w aut) i wypracowały sobie cztery bramki przewagi. Bardzo skuteczna była Agata Cebula. Defensywa rywalek zupełnie nie mogła sobie poradzić z jej rzutami z podłoża i już po 10 minutach miała 5 trafień na koncie. Później przyjezdne poświęcały jej dużo więcej uwagi i cały mecz skończyła z dorobkiem 9 goli.

Przed przerwą więcej błędów zaczęła popełniać Pogoń, a przyjezdne doprowadziły do remisu 15:15. Po zmianie stron wyrównana walka trwała na całego. Oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, ale nie potrafiły odskoczyć rywalkom. W ekipie z Elbląga wynik ciągnęła rzutami z drugiej linii Monika Aleksandrowicz (7 goli), a Kinga Grzyb nie tylko trafiała ze skrzydła (5), ale też wcieliła się w końcówce w rolę środkowej rozgrywającej. Start największą przewagę miał przy stanie 20:17. Została ona jednak skutecznie zniwelowana przez gospodynie.

O końcowym rezultacie przesądziła ostatnia minuta. Po indywidualnej akcji i rzucie Moniki Głowińskiej Pogoń wygrywała 29:28. Karę otrzymała jej klubowa koleżanka - Małgorzata Stasiak - i na 27 sekund przed końcową syreną Start grając w przewadze liczebnej miał piłkę. Elblążanki świetnie rozegrały długą akcję, którą na bramkę zamieniła skrzydłowa Katarzyna Cekała. Szczecinianki nie miały już czasu, by odpowiedzieć trafieniem. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pogoń po 11 kolejkach plasuje się na 5. miejscu. Ścisk w tabeli jest jednak ogromny. Tyle samo punktów (12) ma czwarta Energa Koszalin, a tylko jedno "oczko" traci szósty Start.

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 29:29 (15:15)

PB: Szywierska, Płaczek - Cebula 9, Stasiak 7, Stachowska 3, Duran 3, Huczko 3, Głowińska 2, Sabała 1, Jaszczuk 1, Agova 0, Jakubowska 0.