Pełna rehabilitacja Wilków. Wygrali z wiceliderem z Krosna

Pierwszoligowi koszykarze King Wilków Morskich Szczecin pokonali przed własną publicznością MOSiR Krosno 75:69. Skuteczni byli zwłaszcza gracze obwodowi.
Przed tygodniem szczecinianie wysoko przegrali na wyjeździe z Sokołem Łańcut (72:100) i byli bardzo zdeterminowani, by zatrzeć złe wrażenie. W niedzielny mecz weszli jednak słabo, bo po trzech minutach przegrywali już 0:9. Później powoli i systematycznie odrabiali straty, aż wreszcie dopięli swego. W ostatniej akcji trzeciej kwarty Radosława Bojko popisał się wsadem dającym gospodarzom prowadzenie 58:57.

W czwartej odsłonie Wilki nie oddały już prowadzenia. Szczecinianie zachowali zimną krew przy rzutach wolnych i po końcowej syrenie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Tym samym zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie w Krośnie 81:89.

Dobry mecz rozegrali obwodowi. Maciej Majcherek był najlepszy strzelcem na parkiecie, zdobywając łącznie 23 punkty. Marcinowi Fliegerowi niewiele zabrakło do triple-double. Rzucił 19 "oczek", a do tego dołożył 8 zbiórek i 8 asyst.

Wilki zajmują 7. miejsce w tabeli I ligi. Za tydzień zagrają na wyjeździe z niżej notowaną Astorią Bydgoszcz.

King Wilki Morskie Szczecin - MOSiR Krosno 75:69

Kwarty: 16:22, 19:21, 23:14, 17:12.

Wilki: Majcherek 23 (2), Flieger 19 (2), Pluta 11 (2), Mróz 10, Kowalczuk 4 - Trela 4, Bojko 2, Adamkiewicz 2, Nowacki 0.