Chemik bez problemu wygrał w Bydgoszczy. Pierwsze 3:0 Cuccariniego

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Policzanki nie pozostawiły rywalkom nawet najmniejszych złudzeń. Zwyciężyły za trzy punkty i dalej prowadzą w tabeli.
Mecz liderek z ostatnią drużyną ligi od początku zapowiadał się dość jednostronnie. W pierwszej rundzie zawodniczkom Pałacu co prawda udało się urwać w Policach seta, ale tym razem było inaczej. Chemiczanki triumfowały bez strat.

Spotkanie zaczęło się od ucieczki podopiecznych Giuseppe Cuccariniego. Policzanki zdobyły sporą przewagę już na pierwszej przerwie technicznej (8:4) i bez większych problemów utrzymały ją do samego końca inauguracyjnej partii (25:19).

Drugi set to dalsza dominacja Chemika. Gospodynie zaczęły nieźle (5:6), ale na dłuższym dystansie nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z liderkami (6:11; 10:16; 14:22) i przegrały 18:25.

Trzecia część meczu przyniosła ze sobą zdecydowanie najwięcej emocji. Zaczęło się od świetnej gry Pałacu, który wyszedł na 4-punktowe prowadzenie (8:4; 12:8), a skończyło na pogoni (17:17) i końcowym zwycięstwie Chemika (25:20).

Po zwycięstwie w Bydgoszczy zawodniczki Cuccariniego nie będą miały jednak zbyt dużo czasu na odpoczynek. Już w najbliższych dniach (w środę 22 stycznia i w sobotę 25 stycznia) we własnej hali przyjdzie im się siebie zmierzyć kolejno z Tauronem Dąbrowa Górnicza oraz Aluprofem Bielsko-Biała.

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3

Sety: 19:25, 18:25, 20:25.

Chemik: Werblińska, Gajgał-Anioł, Glinka-Mogentale, Bjelica, Ognjenović , Bednarek-Kasza, Sawicka (libero) oraz Krzos, Muhlsteinova, Kowalińska.

Pałac: Biedziak, Dybek, Twardowska, Pura, Połeć, Naczk, Korabiec (libero) oraz Fojucik, Sawoczkina, Kaliszuk, Wysocka.