Dobre występy szczecińskich kolarzy torowych w Meksyku

W Guadalajarze odbyły się trzecie i ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Na starcie stanęli Małgorzata Wojtyra (Bogo Szczecin) oraz Damian Zieliński i Maciej Bielecki (Piast Szczecin).
Najwyższe miejsce zajęła Wojtyra, która po występach we włoskiej grupie Be Pink wróciła do szczecińskiego Bogo. W Meksyku, w drużynowym wyścigu na dochodzenie, finiszowała wraz z Katarzyną Pawłowską, Natalią Rutkowską i Eugenia Bujak na 4. miejscu. Taką samą lokatę Polki zajęły w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata.

Na duży sukces Wojtyra miała szansa w scratchu. Przed ostatnim wyścigiem była liderką PŚ, ale pojechała słabo, zajęła dopiero 13. lokatę i w klasyfikacji generalnej spadła na 3. pozycję.

Na 5. miejscu w sprincie drużynowym uplasował się Bielecki, który w Meksyku startował wspólnie z kolegami z Grudziądza - Krzysztofem Makselem i Rafałem Sarneckim. Dało im to 7. miejsce w PŚ.

Znakomicie rywalizację w indywidualnym sprincie rozpoczął Zieliński. Wygrał kwalifikacje, uzyskując na dystansie 200 metrów ze startu lotnego świetny czas - 9,843. W1/8 finału minimalnie jednak przegrał z Francuzem Quentinem Lafargue. Pozostała mu rywalizacja o miejsca 9-16, którą na zakończył na 12. pozycji. W końcowej generalce PŚ Zieliński był 24.

Do Meksyku nie poleciał inny czołowy zawodnik Piasta - Kamil Kuczyński. Szczecinian w grudniu podczas zawodów Pucharu Świata złamał obojczyk i obecnie dochodzi do pełnej sprawności po operacji. Nie rezygnuje jednak z przygotowań do mistrzostw świata, które pod koniec lutego odbędą się w Kolumbii.

Wcześniej bardzo ciekawy sprawdzian czeka Zielińskiego. Kolarz Piasta został zaproszony do udziału w prestiżowej Berlińskiej Sześciodniówce (23-28 stycznia). Zawody te słyną ze wspaniałej atmosfery. Wieczorną rywalizację zawodników przez 6 dni śledzi niemal 100 tysięcy kibiców. Zieliński wystartuje w tych zawodach po raz trzeci.

Od 1 stycznia Bielecki, Kuczyński i Zieliński reprezentują barwy Grupy Kolarskiej Piast Szczecin, która powstała na bazie SSPS Piast Szczecin. Prezesem klubu jest Artur Krasiński - pierwszy zawodowy kolarz z naszego regionu. Wiceprezesem - olimpijczyk z Seulu, wicemistrz świata - Marian Turowski.

Piast stawia na szkolenie młodzieży i najmłodsi zawodnicy powoli przebijają się do krajowej czołówki. W przełajowych mistrzostwach Polski w Bieganowiec Nikola Stankiewicz (juniorka młodsza) była 10., Wojciech Ceniuch (junior młodszy) był 13., a najmłodszy Oskar Filipczak zajął 11. miejsce.

W marcu rozpoczyna się nabór do pierwszej klasy gimnazjum nr 11. GK Piast zaprasza wszystkich chętnych uczniów z klasy 5 i 6 na treningi do klubu. Szczegóły na stronie www.piast.szczecin.pl.