W środku tygodnia też się dużo dzieje. Gra Pogoń, Chemik, Flota i piłkarki ręczne

W środę hitem będzie starcie siatkarek Chemika Police z wicemistrzyniami Polski. Sparingowy mecz rozegrają piłkarze Pogoni Szczecin, a rywalizację w Pucharze Polski rozpoczną szczypiornistki. W czwartek formę z czołową drużyną ekstraklasy sprawdzi Flota Świnoujście.
Plan sportowych wydarzeń z udziałem drużyn z Pomorza Zachodniego:

Sparing piłkarzy: Pogoń Szczecin - Arka Gdynia, środa, godz. 16, boisko przy ulicy Moniuszki w Pobierowie.

Trzeci sparing Portowców tej zimy i trzeci z drużyną z I ligi. Pierwsze dwa spotkania szczecinianie przegrali, tracąc łącznie aż 9 bramek (1:4 z Chojniczanką Chojnice, 4:5 z Flotą Świnoujście). Po raz kolejny testowany będzie środkowy pomocnik z Serbii - Pavle Popara. W drużynie Arki wystąpi Radosław Wiśniewski, skrzydłowy Pogoni, który walczy o angaż w ekipie pierwszoligowca.

Puchar Polski piłkarek ręcznych: Energa AZS Koszalin - Ruch Chorzów, środa, godz. 17, hala przy ulicy Śniadeckich.

O awans do ćwierćfinału Energa zagra z 9-krotnymi mistrzyniami Polski. W tym sezonie chorzowiankom daleko jednak do dawnych sukcesów. W tabeli ekstraklasy zajmują przedostatnie miejsce ze skromnym dorobkiem 4 punktów. Gospodynie środowego spotkania uzbierały w lidze 10 "oczek" więcej i to one będą faworytkami pucharowej rywalizacji. O promocji do kolejnej rundy zadecyduje jeden mecz.

Puchar Polski piłkarek ręcznych: Jutrzenka Płock - Pogoń Baltica Szczecin (środa, godz. 18).

Szczecinianki udział w Pucharze Polski zaczynają od 1/8 finału. Los przydzielił im drużynę z I ligi. Trener i zawodniczki zgodnie podkreślają, że nie zamierzają odpuszczać pucharowej rywalizacji, więc na parkiecie w Płocku powinny pojawić się w silnym składzie. Jutrzenka na zapleczu elity zajmuje 7. miejsce, jeszcze nigdy w historii nie zaszła tak daleko w PP.

Ekstraklasa siatkarek: Chemik Police - Tauron Dąbrowa Górnicza, środa, godz. 20.30, hala przy ulicy Siedleckiej.

Ten mecz miał odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale wówczas choroba dopadła siatkarki z Dąbrowy. Teraz zawodniczki Tauronu są już zdrowe, jednak ze swoich wyników na początku roku nie mogą być zadowolone. Za nimi trzy trudne spotkania z rzędu, z których udało im się wygrać tylko jedno (zwycięstwo z Muszynianką, porażki z Aluprofem Bielsko-Biała i Impelem Wrocław). Chemik ostatnie trzy mecze wygrał, będzie również faworytem środowego starcia. Polickie zawodniczkach mogą jednak odczuwać w nogach poniedziałkowy pojedynek na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz (wygrany 3:0). Transmisja meczu w Polsacie Sport News.

Sparing piłkarzy: Flota Świnoujście - Wisła Kraków (czwartek, godz. 13, Grodzisk Wielkopolski).

Wyspiarze pokonali tej zimy już jedną drużynę z ekstraklasy. Po zwycięstwie 5:4 z Pogonią Szczecin będą chcieli teraz pokazać się z dobrej strony w spotkaniu z Wisłą. Najbardziej zależeć będzie na tym zawodnikom testowanym. Kolejną szansę powinni dostać: słoweński bramkarz Darko Brljak, litewski obrońca Klimas Gusocenko, pomocnik Łukasz Sołowiej i napastnik Marek Fundakowski. Możliwe też, że pojawią się kolejni kandydaci. W krakowskiej drużynie zagra Patryk Fryc, który do ekstraklasy trafił właśnie z Świnoujścia.