Piłkarki ręczne Pogoni wykonały połowę planu na ten tydzień

Pogoń Baltica Szczecin w 1/8 finału Pucharu Polski spokojnie poradziła sobie na wyjeździe z pierwszoligową Jutrzenką Płock (zwycięstwo 36:22). W piątek w ramach rozgrywek ekstraklasy zmierzy się z SPR Olkusz.
Dla gospodyń z Płocka środowe starcie było dużym wydarzeniem. Po raz pierwszy w swojej historii Jutrzenka podejmowała drużynę z ekstraklasy. Gospodynie nie przestraszyły się bardziej doświadczonych przeciwniczek i po pierwszej części przegrywały tylko 3 bramkami. Pogoń w drugiej połowie stopniowo powiększała jednak przewagę, by w końcówce zdeklasować rywalki i wygrać 14 golami.

Szczecinianki awansowały do ćwierćfinału, w którym udział zapewniły sobie również Energa AZS Koszalin, MKS Lublin, Vistal Gdynia, Zagłębie Lubin, Start Elbląg, Piotrcovia i pierwszoligowa Polonia Kępno. O tym, z kim przyjdzie zagrać Pogoni, zadecyduje losowanie. Mecze 1/4 finału zaplanowano na połowę lutego.

Tuż po meczu pucharowym podopieczne Adriana Struzika wracają do rywalizacji w lidze. W piątek na wyjeździe zagrają z ekstraklasowym outsiderem - SPR Olkusz.

Jutrzenka Płock - Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (14:17)