W starciu włoskich trenerów górą siatkarki Chemika

Chemik Police pokonał u siebie Tauron Dąbrowa Górnicza 3:0. Po meczu triumfował trener Giuseppe Cuccarini, a gorycz porażki musiał przełknąć jego kolega po fachu - Nicola Negro.
Ten mecz miał odbyć się już w grudniu, ale wówczas zawodniczki z Dąbrowy dopadła choroba. Teraz przyjechały do Polic w pełni sił i stoczyły z liderkami ekstraklasy ciekawy pojedynek, pełen zaciętych wymian. Obie drużyny grały dobrze w obronie, więc długich akcji nie brakowało.

Pierwszy set był wyrównany. Na początku prowadziły przyjezdne, później przewagę osiągnęły policzanki. W końcówce Tauron odrabiał straty, ale w decydującym momencie zadziałał element, który od pierwszego gwizdka dobrze funkcjonował w Chemiku. Katarzyna Gajgał-Anioł zatrzymała blokiem Katarzynę Zaroślińską i miejscowe wygrały premierową partię 25:23.

Druga część rozpoczęła się bliźniaczo. Tauron podbijał wiele piłek i w pewnym momencie prowadził nawet 5 punktami. Policzanki jednak mozolnie odrabiały straty i doprowadziły do remisu 16:16. Chwile później kibice byli świadkami najpiękniejszej akcji w całym meczu. W zaciętej wymianie piłka kilkanaście razy przelatywała nad taśmą, by w końcu zatrzymać się po stronie przyjezdnych. Skutecznym blokiem popisała się Katarzyna Mróz. Chemik wyszedł na prowadzenie 19:17, a Tauron nie był już w stanie wrócić w tej partii do gry.

Pogoń nie udała się policzankom w trzecim secie. Choć wydawało się, że Chemik prowadzony przez świetnie dysponowaną Annę Werblińska znów dogoni rywalki i w kluczowym momencie obejmie prowadzenie. Gospodynie tym razem zdołały jednak doprowadzić tylko do stanu 15:16. Tauron wytrzymał presję rywalek i ostatnie piłki rozstrzygnął na swoją korzyść.

Na więcej przyjezdnym gospodynie już nie pozwoliły. W ostatniej partii oszczędziły swoim kibicom niepotrzebnych nerwów. Od początku kontrolowały sytuację, wygrały pewnie i wysoko. Ostatni punkt zbiciem ze środka zdobyła Mróz. Nagroda dla MVP meczu powędrowała do libero policzanek - Agaty Sawickiej.

Dzięki zwycięstwu Chemik umocnił się na pozycji lidera. W sobotę rozegra kolejny mecz na własnym parkiecie. Podejmować będzie Aluprof Bielsko-Biała.

Chemik Police - Tauron Dąbrowa Górnicza 3:1

Sety: 25:23, 25:19, 21:25, 25:17.

Chemik: Ognjenović, Werblińska, Mróz, Bjelica, Glinka-Mogentale, Gajgał-Anioł oraz Sawicka (libero), Krzos, Muhlsteinova, Kowalińska.

Tauron: Cemberci, Gonzaga, Adams, Zaroślińska, Skowrońska, Dziękiewicz oraz Strasz (libero), Urban, Staniucha-Szczurek, Kaczmar, Liniarska.