Trzecie zwycięstwo w ciągu sześciu dni. Cuccarini wciąż niepokonany

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Policzanki zagrały w tym tygodniu 3 mecze. Bilans? 3 zwycięstwa, 9 zdobytych setów i tylko 2 stracone. W sobotę pokonały Aluprof Bielsko-Biała 3:1.
Szlagierowe spotkanie 16. kolejki ekstraklasy wzbudzało wiele emocji już przed startem. Na parkiecie miały się bowiem zmierzyć dwie drużyny ze ścisłej czołówki - liderujący Chemik i zajmujący czwarte miejsce Aluprof.

Siatkarki z Bielska-Białej pałały żądzą rewanżu po porażce, jakiej doznały w pierwszej rundzie, kiedy to gładko uległy policzankom 0:3 (17:25, 15:25, 20:25). MVP tamtego spotkania została Katarzyna Gajgał-Anioł, która zdobyła aż 16 punktów.

Sobotnie starcie w Policach zaczęło się od ataków wyraźnie zdeterminowanych zawodniczek gości, które szybko wyszły na 6-punktowe prowadzenie (14:8). Podopieczne Cuccariniego natychmiast wzięły się jednak do roboty, odrobiły straty (w dużej mierze dzięki świetnej grze w bloku) i nie zwalniając tempa, triumfowały 25:21. Inauguracyjna partia zakończyła się asem serwisowym kapitan zespołu - Anny Werblińskiej.

Po drugiej części pojedynku (pewnie wygranej do 17) wydawało się, że Chemik zmierza ku wynikowi 3:0. W odpowiednim momencie do gry poderwały się jednak przyjezdne, które po świetnie rozegranej końcówce zwyciężyły 25:22. Wyrok, który Aluprof odroczył w trzecim secie, zapadł w partii numer cztery. Policzanki wyciągnęły wnioski z poprzedniej odsłony, wróciły na właściwe tory i spokojnie triumfowały 25:12.

Za najlepszą zawodniczkę sobotniego pojedynku - łudząco przypominającego środowy mecz z Tauronem Dąbrowa Górnicza - uznana została Maja Ognjenović. Na szczególne wyróżnienie zasługują jednak również rekonwalescentka Agnieszka Bednarek-Kasza, która przez cały mecz dzieliła i rządziła na siatce oraz Anna Werblińska, która mocnymi zagrywkami siała postrach w ekipie rywalek.

Po triumfalnie zakończonym maratonie policzanki czeka teraz tydzień odpoczynku. Na ligowe boiska powrócą 1 lutego, kiedy w Legionowie zmierzą się z miejscową Siódemką - aktualnie przedostatnią drużyną ekstraklasy.

Chemik Police - Aluprof Bielsko-Biała 3:1

Sety: 25:21, 25:17, 22:25, 25:12.

Chemik: Ognjenović, Werblińska, Glinka-Mogentale, Bednarek-Kasza, Bjelica, Mróz, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska.

Aluprof: Nikić, Horka, Lis, Ciaszkiewicz-Lach, Beier, Wilk, Wojtowicz (libero) oraz Szymańska, Łyszkiewicz, Pelc, Trojan.