Tym razem Kotwica nie dała rady Asseco

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY Kołobrzeżanie przegrali piąte spotkanie z rzędu. W hali Milenium ulegli Asseco Gdynia 63:75.
Gdynianie zrewanżowali się Kotwicy za porażkę z pierwszej rundy. Sobotni mecz fatalnie ułożył się dla gospodarzy. W pierwszej kwarcie nie mogli sforsować szczelnej defensywy Asseco i przegrali tę część aż 4:22. Po tak słabym początku kołobrzeżanie nie mogli myśleć o końcowym sukcesie. W drugiej połowie co prawda odrobili 12 "oczek", ale było to zdecydowanie za mało, by zagrozić rywalom.

Kotwica po raz kolejny grała w bardzo wąskim składzie. Na parkiecie pojawiło się tylko ośmiu koszykarzy. Najwięcej punktów zdobył Jordan Callahan (22). Skuteczniejszy na boisku był tylko skrzydłowy Asseco - Rosjanin Fiodor Dmitriew.

W czwartek "Czarodzieje z wydm" jadą do Zgorzelca na spotkanie z Turowem.

Kotwica Kołobrzeg - Asseco Gdynia 63:75

Kwarty: 4:22, 17:23, 19:13, 23:17.

Kotwica: Sapp 13, Parks 8, Piechowicz 7, Bigus 4, Ciechociński 0 - Callahan 22, Johnson 9, Wichniarz 0.