Chemik wygrał i zagwarantował sobie pierwsze miejsce przed play-offami

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Policzanki kontynuują w tym roku zwycięską passę. Pod wodzą trenera Giuseppe Cuccariniego wygrały już szósty kolejny mecz. W sobotę bez straty seta pokonały na wyjeździe Legionovię Legionowo.
Na koniec zeszłego sezonu oba zespoły świętowały awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na tym jednak kończą się podobieństwa między beniaminkami. Legionovia od początku uwikłana jest w walkę o ligowy byt (przed 17. kolejką zajmowała ósmą, ostatnią bezpieczną, pozycję), natomiast solidnie wzmocniony Chemik cały czas bije się o krajowe mistrzostwo.

Pierwsze spotkanie między obiema drużynami zakończyło się wynikiem 3:1 dla ekipy z Polic. Zawodniczki Mariusza Wiktorowicza straciły kontrolę tylko w drugim secie, którego przegrały do 21. W pozostałych partiach były całkowicie bezwzględne i w żadnej z nich nie pozwoliły rywalkom na ugranie choćby 15 punktów.

W sobotę siatkarki Chemika - już pod wodzą Giuseppe Cuccariniego - udowodniły, że wyciągnęły wnioski z tamtego spotkania i były skoncentrowane od początku do końca. Problemy miały tylko w pierwszej partii, kiedy musiały bronić kilku piłek setowych (ostatecznie triumfując 32 do 30). W setach numer dwa i trzy Chemiczanki kontrolowały grę i dzięki wygranym do 18 i 23 zapewniły sobie zwycięstwo 3:0. Najlepszą zawodniczką została wybrana Agnieszka Bednarek-Kasza.

Wynik ten sprawia, że przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej Chemik ma już na koncie 45 punktów, co gwarantuje mu pierwsze miejsce w tabeli przed rozpoczęciem play-offów. Niewykluczone, że rywalkami policzanek na inaugurację tej części rozgrywek ponownie będą zawodniczki z Legionowa, które mają szansę zakończyć rundę zasadniczą na 8. miejscu.

Przed play-offami Chemikowi zostało do rozegrania jeszcze jedno bardzo prestiżowe spotkanie. 9 lutego do Polic przyjedzie trzecia drużyna ligowej tabeli - Impel Wrocław. Siatkarki ze Śląska cały czas walczą o drugie miejsce (dające lepszą pozycję przed play-offami) i dlatego z całą pewnością zrobią wszystko, aby w ostatnim meczu zainkasować 3 punkty. Zawodniczki Chemika z kolei niewątpliwie będą chciały utrzymać status niepokonanych w tym roku i dzięki temu w jeszcze lepszych humorach rozpocząć walkę w najlepszej ósemce.

Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3

Sety: 30:32, 18:25, 23:25.

Chemik: Werblińska, Gajgał-Anioł, Bjelica, Ognjenović, Glinka-Mogentale, Bednarek-Kasza, Sawicka (libero) oraz Krzos, Raczyńska, Sobolska, Grejman.

Legionovia: Raonić, Rakić, Rybaczewska, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Bąk, Sołodkowicz, Wójcik, Szymańska.