Koszykarskie derby dla Wilków Morskich. Kolejna porażka Spójni

I LIGA. King Wilki Morskie Szczecin pokonały na własnym parkiecie Spójnię Stargard 68:54. Zwycięstwem z posadą pierwszego szkoleniowca pożegnał się Marek Żukowski.
To był w tym sezonie trzeci oficjalny mecz derbowy. Szczecinianie wygrali po raz drugi. Spójni ulegli tylko w Pucharze Polski, gdy na parkiecie rywalizowali głównie rezerwowi. W sobotę o wystawieniu słabszego składu nie mogło być mowy, bo punkty są dla obu zespołów na wagę złota.

Lepiej spotkanie rozpoczęła Spójnia. Wygrała pierwszą kwartę, a w połowie drugiej odsłony prowadziła 23:18. Wtedy jednak coś w ich grze się zacięło, a 13 kolejnych punktów zdobyli gospodarze. Wilki poszły za ciosem i szybko odskoczyły na kilkanaście "oczek". Szczecinianom też przydarzył się później przestój, ale opanowali sytuację i wygrali bardzo pewnie.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Piotr Pluta (19). Double-double zaliczył Zbigniew Białek (10 punktów i 11 zbiórek). W Spójni najskuteczniejszy został były gracz szczecińskiego AZS - Karol Pytyś (17 "oczek").

Za tydzień Spójnia podejmie u siebie MCKiS Jaworzno. Wilki zmierzą się na wyjeździe ze Startem Lublin. W tym spotkaniu szczecinian nie poprowadzi już trener Żukowski. Od poniedziałku będzie on tylko asystentem w sztabie Krzysztofa Koziorowicza. Nowy opiekun drużyny męskiej do końca sezonu nadal będzie zajmował się też Wilczycami.

King Wilki Morskie Szczecin - Spójnia Stargard 68:54

Kwarty: 13:14, 16:9, 17:18, 22:13.

Wilki: Pluta 19, Majcherek 14, Mróz 11, Białek 10, Kowalczuk 5, Nowacki 7, Bojko 2, Balcerek 0, Trela 0, Koziorowicz 0, Kuśmieruk 0, Knowa 0.

Spójnia: Pytyś 17, Suliński 13, Ł. Kwiatkowski 8, Koszuta 5, Dylik 5, Bodych 4, Zarzeczny 2, M. Kwiatkowski 0, Wróblewski 0.