Futsaliści Pogoni pokonali lidera na jego terenie! Teraz to oni prowadzą w ekstraklasie

Bramka zdobyta przez Michała Kubika 14 sekund przed końcem spotkania zdecydowała o tym, że twierdza Bielsko-Biała po raz pierwszy w tym sezonie została zdobyta. Pogoń 04 Szczecin wygrała z Rekordem 3:2.
Mecz na szczycie ekstraklasy nie zawiódł oczekiwań kibiców futsalu. Obejrzeli szybkie, zacięte spotkanie, w którym walka toczyła się o każdy centymetr boiska. Z tej bitwy zwycięsko wyszli szczecinianie. Podopieczni Gerarda Juszczaka w swoich szeregach mieli dwóch bohaterów: Kubika i bramkarza Nicolae Neagu.

Kubik strzelił dwie bramki, a przy trzeciej zaliczył asystę. Neagu bronił pewnie i bardzo ofiarnie. W drugiej połowie, w krótkim czasie, trzykrotnie zwijał się z bólu po zderzeniach z rywalami. Za każdym razem jednak wracał do gry i nie wahał się, gdy po chwili znów trzeba było rzucić się pod nogi przeciwników.

Pogoń jako pierwsza cieszyła się z bramki. Podanie Kubika celnym strzałem wykończył Marcin Mikołajewicz. Gospodarze wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy, po uderzeniu Pawła Machury. W 32. minucie szczecinianie znów prowadzili. Kubik precyzyjnym trafieniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Rekordu.

Najbardziej emocjonująca była jednak ostatnia minuta. Padły wtedy dwie bramki, a ostatnie 60 sekund przeciągało się w nieskończoność, bo trzeba było poczekać, aż naprawiona zostanie tablica wyników. Najpierw do siatki Pogoni trafił Michał Marek występujący jako lotny bramkarz i było 2:2.

W futsalu gra się jednak do ostatniej sekundy. Po szybkiej kontrze decydującego gola strzelił Kubik. Przez ostatnie 14 sekund Rekord nie zdołał już odpowiedzieć i szczecinianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Gospodarze po raz pierwszy w tym sezonie przegrali we własnej hali.

Pogoń ma teraz na swoim koncie 34 punkty. Drugi w tabeli Rekord traci tylko jedno "oczko". W grze o mistrzostwo pozostaje też Wisła Kraków (30 punktów), z którą szczecinianie zmierzą się u siebie w poniedziałek. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń 04 Szczecin 2:3 (1:1)

Bramki. Rekord: Machura (20.), Marek (40.). Pogoń: Mikołajewicz (13.), Kubik dwie (32. i 40.)

Pogoń 04: Neagu Ż - Bugański, Kubik, Szamotij, Mikołajewicz - Żebrowski Ż, Jurczak, Gepert Ż, Tubacki - Szarowara Ż.