Koszykarze Spójni wygrali i odbili się od dna

Stargardzianie we własnej hali pokonali inną drużynę z dołu tabeli - MCKiS Jaworzno (74:61). Czwarte zwycięstwo w tym sezonie pozwoliło im opuścić ostatnią pozycję w klasyfikacji I ligi.
Goście prowadzili w sobotę tylko w pierwszej kwarcie. Później na parkiecie rządziła już Spójnia, z każdą minutą powiększająca przewagę. W trzeciej odsłonie gospodarze mieli już ponad dwadzieścia punktów więcej od rywali. Nieco spuścili z tonu w ostatniej części, ale ich zwycięstwo było już wtedy niemal pewne. Osiem punktów, które odrobili przyjezdni, nie miało żadnego znaczenia.

Najwięcej punktów dla Spójni rzucił Karol Pytyś (20). 13 "oczek" i 7 asyst zaliczył Michał Kwiatkowski. Z dobrej strony pokazał się również Jerzy Koszuta (17 punktów i 6 zbiórek).

Stargardzianie awansowali na 11. pozycję w tabeli. Jutro swoje mecze rozegrają jednak Znicz Pruszków i AZS Poznań, które jeszcze mogą przeskoczyć Spójnię.

Spójnia Stargard - MCKiS Jaworzno 74:61

Kwarty: 23:17, 19:7, 14:11, 18:26

Spójnia: Pytyś 20, Koszuta 17, M. Kwiatkowski 13, Suliński 11, Ł. Kwiatkowski 6 - Stokłosa 5, Wróblewski 2, Soczewski 0.