Najlepszy asystent gra w Pogoni Szczecin

Takafumi Akahoshi po 21. kolejce awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji asystentów. W sobotnim meczu z Lechią Gdańsk (3:2) trzy razy otwierał kolegom drogę do bramki.
W Gdańsku Japończyk nie grał wielkiego meczu. Nie był zbyt aktywny, rzadko pokazywał się kolegom. Ale w kluczowych momentach spisał się nienagannie. Dwukrotnie precyzyjnie dośrodkował z narożnika boiska, a w ostatnich sekundach obsłużył Jakuba Bąka podaniem z głębi pola.

W tym sezonie Akahoshi ma łącznie już 9 asyst. Tyle samo co Tomasz Brzyski z Legii Warszawa. O jedną asystę wyprzedzają Łukasza Gargułę z Wisły Kraków i Pawła Golańskiego z Korony Kielce.

W klasyfikacji kanadyjskiej rozgrywający Pogoni zajmuje 2. pozycję z 15 punktami (6 bramek i 9 asyst). Taki sam dorobek ma jego klubowy kolega - Marcin Robak. Napastnik portowców w sobotę strzelił 10. bramkę (9 dla Pogoni, 1 dla Piasta), a wcześniej zaliczył 5 asyst. Obaj ustępują jedynie Pawłowi Brożkowi z Wisły (11 i 6).

Robak z 10 bramkami jest również w czołówce najskuteczniejszych snajperów. Tutaj też przewodzi Brożek (11) wspólnie z Marco Paixao ze Śląska Wrocław i Łukaszem Teodorczykiem z Lecha Poznań.