Szpital w drużynie piłkarzy ręcznych Pogoni coraz większy. Bartosz Konitz ma pękniętą kość śródstopia

Rozgrywający Gaz-System Pogoni doznał tego urazu podczas wtorkowego meczu z Vive Targi Kielce. To trzecia poważna kontuzja gracza drugiej linii szczecinian w ostatnich dniach. Zdziesiątkowana Pogoń wycofała się z rozgrywek Pucharu Polski.
Jeszcze w trakcie wtorkowego spotkania Konitz opuścił halę przy ulicy Twardowskiego z mocno spuchniętą stopą. Badanie tomografem komputerowym wykazało pęknięcie jednej z kości śródstopia.

- W czwartek Bartek uda się na konsultację do specjalisty. Wtedy poznamy dokładne prognozy, kiedy będzie mógł wrócić na parkiet - mówi Marek Kaczyński, rzecznik prasowy Pogoni.

Wstępnie wydaje się jednak, że powinien zdążyć na play-offy (ruszają 16 kwietnia, wcześniej zostało do rozegrania pięć spotkań rundy zasadniczej). Jest również szansa, że na decydującą fazę wykuruje się Mateusz Zaremba (złamana kość śródręcza). Mniej optymistyczne prognozy dotyczą leczenia Pawła Krupy (zwichnięty łokieć). Do gry nie jest gotowy również Sebastian Smuniewski, który doznał urazu kolana podczas jednego z treningów. Na pewno w barwach szczecinian nie wystąpi już Siergiej Szyłowicz, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Do dyspozycji trenera Rafała Białego pozostaje więc w tej chwili tylko 10 graczy, w tym zaledwie dwóch rozgrywających i dwóch bramkarzy. Wśród nich też są zawodnicy skarżący się na drobne kontuzje. Ze względu na kłopoty z kolanem od treningów na chwilę odpocznie Michal Bruna. Jacek Wardziński podkręcił ostatnio kostkę, a Wojciech Jedziniak zmaga się z urazem kciuka. Do następnego meczu w lidze z Zagłębiem Lubin zostało jednak jeszcze półtora tygodnia i każdy z nich powinien być w pełni gotowy do gry.

Wcześniej (26 lutego) miał zostać rozegrany pierwszy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z Azotami Puławy. Pogoń jednak ze względu na swoją sytuację kadrową wycofała się z tych rozgrywek.