Minimalna porażka szczecińskich szczypiornistek z liderkami

Pogoń Baltica Szczecin przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 23:26. Po raz kolejny postawiła jednak miedziowym bardzo trudne warunki.
Na parkiecie w Lubinie zmierzyły się drużyny, które w tym roku nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Wynik spotkania długo oscylował wokół remisu. Pięć minut przed końcową syreną było po 22. W decydujących fragmentach gospodynie grały jednak w pewnej chwili nawet w podwójnej przewadze i potrafiły to wykorzystać. Wygrały trzema bramkami, przerywając tym samym serię dziewięciu spotkań bez porażki szczecinianek.

Pogoń mimo przegranej zachowa 4. miejsce w tabeli ekstraklasy. Szczeciniankom do rozegrania pozostały jeszcze trzy mecze rundy zasadniczej. Przed fazą play-off zagrozić ich pozycji mogą tylko Start Elbląg i Energa AZS Koszalin. Z koszaliniankami podopieczne Adriana Struzika zagrają u siebie w środę. Jeśli wygrają w spotkaniu derbowym, akademiczki nie będą już miały szans na ich wyprzedzenie.

Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (11:9)

Pogoń: Szywierska, Płaczek - Stasiak 6, Głowińska 4, Królikowska 3, Jaszczuk 3, Huczko 2, Stachowska 2, Cebula 2, Duran 1, Agova, Szulc, Fornalik. Jakubowska, Sabała.