Jolanta Pawlak wicemistrzynią świata na ergometrze wioślarskim

Polscy wioślarze niepełnosprawni walczyli o medale podczas halowych mistrzostw świata w Bostonie. W rywalizacji wzięło udział troje zawodników Startu Szczecin. Wszyscy podopieczni trenera Tomasza Kaźmierczaka zajęli miejsca w czołówce.
Z największego sukcesu cieszyła się Jolanta Pawlak, która wywalczyła srebrny medal (kategoria open ręce z tułowiem). Polka uzyskała czas 4:12,6. Przegrała tylko ze swoją odwieczną rywalką, z którą konkuruje również podczas zawodów na wodzie - Brazylijką Josiane Dias de Lima. Pawlak na swoim koncie ma m.in. udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie i mistrzostwo Europy.

Identyczny dorobek ma Michał Gadowski. W Bostonie zajął czwarte miejsce (kategoria open ręce z tułowiem). W ścisłej czołówce uplasował się również Leszek Niewiarowski (kategoria open same ręce), który uzyskał 5. czas. W tegorocznych mistrzostwach Europy w Kopenhadze szczecinianin sięgnął po srebro.

W zawodach rozegranych w Bostonie 16 lutego wzięło udział łącznie 2100 zawodników. Imprezę zorganizowano na hali sportowej Agganis Arena, na której ustawiono 200 ergometrów wioślarskich. Najstarszym zawodnikiem był 96-letni Paul Randall z USA. Rywalizowano w różnych kategoriach z podziałem zawodników według stopnia ich sprawności.