Wilki miały dwóch strzelców wyborowych. Z Jaworzna wracają z kompletem punktów

I LIGA KOSZYKÓWKI King Wilki Morskie Szczecin na początku męczyły się na wyjeździe z MCKiS-em Jaworzno. Ostatecznie wygrały jednak pewnie (93:84).
Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza jechali do okupującego dolne rejony tabeli przeciwnika po komplet punktów. Rozpoczęli jednak fatalnie. Gospodarze na początku prowadzili 6:0, a całą kwartę wygrali 28:20. Faworytom przyszło mozolnie odrabiać straty.

Musiały podziałać uwagi przekazane w przerwie po drugiej odsłonie przez szczecińskiego trenera. Wilki wysoko wygrały trzecią ćwiartkę i przed decydującą częścią prowadziły dwoma punktami. W decydujących fragmentach bardziej doświadczeni goście jeszcze powiększyli przewagę.

Ponad połowę punktów rzucili dla Wilków Zbigniew Białek i Marcin Flieger (po 24 "oczka"). Świetne statystyki miał zwłaszcza Białek. Skrzydłowy spędził na parkiecie cały mecz, zebrał 12 piłek, zaliczył pięć asyst i trafił trzy trójki. To w dużej mierze jego zasługa, że przyjezdni zdominowali MCKiS pod tablicami. Szczecinianie dużo lepsi byli też w rzutach z dystansu. Trafili 12 trójek, czyli dwa razy więcej od rywali.

Wilki awansowały w tabeli I ligi na piąte miejsce, ale jeden mecz tej kolejki zostanie rozegrany w późniejszym terminie. W niedzielę szczecinianie podejmą WKK Wrocław.

MCKiS Jaworzno - King Wilki Morskie Szczecin 84:93

Kwarty: 28:20, 20:21, 16:25, 20:27.

Wilki: Białek 24, Flieger 24, Majcherek 14, Pluta 11, Mróz 9 - Kowalczuk 11, Bojko 0, Nowacki 0, Balcerek 0.