Sport.pl

Futsaliści Pogoni najliczniejsi w reprezentacji Polski

Selekcjoner Andrea Bucciol powołał do drużyny narodowej czterech zawodników Pogoni 04 Szczecin. Polacy 14 i 15 marca rozegrają sparingowy dwumecz z Cyprem.
W kadrze znaleźli się Artur Jurczak, Michał Kubik, Marcin Mikołajewicz i Mateusz Gepert. Pierwsi trzej uczestniczyli w styczniu w Turnieju Czterech Narodów, który zakończył się triumfem biało-czerwonych. Do kolegów ze Szczecina dołączył 23-letni Gepert. Tym razem włoski trener nie wysłał zaproszenia Markowi Bugańskiemu z Pogoni. Portowcy zajmują w ekstraklasie drugie miejsce. Liderem jest Rekord Bielsko-Biała, który też dał reprezentacji czterech futsalistów.

Powołania otrzymało łącznie 14 zawodników. Spotkania z Cyprem odbędą się 14 marca o godzinie 18 w Tychach oraz dzień później o tej samej godzinie w miejscowości Bojszowy. Polacy w tym roku mają za zadanie zbierać w towarzyskich meczach jak najwięcej punktów do rankingu. Pozwoli to na lepsze rozstawienie zespołu w meczach o stawkę. W połowie roku rozlosowane zostaną grupy eliminacyjne mistrzostw świata. Początek rywalizacji w 2015 roku.

Lista powołanych zawodników:

Bramkarze: Krystian Brzenk (Rekors Bielsko-Biała), Kamil Dworzecki (Wisła Kraków)

Zawodnicy z pola: Mateusz Gepert, Artur Jurczak, Michał Kubik, Marcin Mikołajewicz (wszyscy Pogoń 04 Szczecin), Tomasz Dura, Michał Marek Artur Popławski (wszyscy Rekord Bielsko-Biała), Mariusz Milewski, Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk (wszyscy Gatta Active Zduńska Wola), Paweł Budniak (obaj Wisła Kraków), Dominik Śmiałkowski (GAF Jasna Gliwice).