Chemik deklasuje w finale. Pierwsze trofeum dla policzanek

SIATKÓWKA. Chemik w fantastycznym stylu wywalczył Puchar Polski. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego zdominowały spotkanie finałowe z Muszynianką i w pewnej chwili prowadziły nawet 11:0.
Chemik zaczął ten mecz najlepiej, jak się tylko dało. Przez pierwszą część seta policzanki nie straciły nawet punktu i na przerwę techniczną zeszły z rzadko spotykanym wynikiem 8:0. Ta przewaga pozwoliła im w pełni kontrolować tę część spotkania (11:0, 16:5) i spokojnie wygrać 25:15. Szczególne słowa uznania należą się kapitan zespołu, Annie Werblińskiej, która zdobyła aż 10 punktów.

Zwycięstwo w premierowej odsłonie nieco uśpiło zawodniczki z Pomorza Zachodniego, które źle zaczęły partię numer dwa (4:8). Siatkarki z Muszyny prezentowały się fenomenalnie w bloku, stopowały większość akcji Chemika i odskoczyły na osiem "oczek" (16:8). Policzanki nie zamierzały się jednak poddawać, odrobiły straty (20:20) i o zwycięstwie decydowała końcówka. W tej nieco lepiej zaprezentowały się zawodniczki Cuccariniego, które wygrały 27:25.

Trzecia część spotkania to znów dominacja siatkarek z Polic. Faworytki szybko zbudowały kilkupunktową przewagę (10:5) i spokojnie dowiozły to prowadzenie do końca, gwarantując sobie jednocześnie pierwsze trofeum w sezonie (25:17). Dla Chemika jest to pierwszy Puchar Polski od 19 lat.

W drodze do finału obie ekipy musiały stoczyć w sobotę bardzo ciężkie pojedynki półfinałowe. Drużyna z Polic poradziła sobie w pięciu setach z Aluprofem Bielsko-Biała, a Polski Cukier Muszynianka w takim samym stosunku rozprawił się z Tauronem Dąbrową Górniczą.

Zawodniczki Chemika czeka teraz krótki odpoczynek, a później powrót na ligowe parkiety. Na początek fazy play-off siatkarki z Polic dwukrotnie podejmą we własnej hali zespół Legionovii Legionowo (15 i 16 marca).

Chemik Police - Muszynianka 3:0

Sety: 25:15, 27:25, 25:17.

Chemik: Ognjenović, Werblińska, Mróz, Bjelica, Glinka-Mogentale, Bednarek-Kasza oraz Sawicka (libero) oraz Krzos, Raczyńska.

Muszynianka: Cvetanović, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Plchotova, Jagieło, Maj (libero) oraz Jasińska, Kurnikowska, Piątek, Sosnowska.