Chemik zgarnął w Ostrowcu więcej nagród

SIATKÓWKA. Policzanki w świetnym stylu wywalczyły w niedzielę Puchar Polski. Przed ceremonią dekoracji drużyn przyznane zostały także wyróżnienia indywidualne.
Tak jak w przypadku weekendowych rozgrywek, tak i tym razem na Chemika nie było mocnych. Zawodniczki Giuseppe Cuccariniego zdobyły pięć z siedmiu nagród i do Polic na pewno powrócą w świetnych humorach.

Podczas ceremonii w Ostrowcu Świętokrzyskim przyznano następujące wyróżnienia:

Najlepsza zagrywająca - Aleksandra Jagiełło (Muszynianka)

Najlepsza przyjmująca - Paulina Maj (Muszynianka)

Najlepsza broniąca - Agata Sawicka (Chemik)

Najlepsza blokująca - Katarzyna Mróz (Chemik)

Najlepsza atakująca - Ana Bjelica (Chemik)

Najlepsza rozgrywająca - Maja Ognjenović (Chemik)

Wszystkie wyżej wymienione zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki oraz czeki na 5 tys. zł. W następnej kolejności przyznana została najbardziej prestiżowa nagroda turnieju. MVP imprezy w Ostrowcu Świętokrzyskim została wybrana przyjmująca Chemika Police - Anna Werblińska. Kapitan drużyny z Pomorza Zachodniego przyznano nie tylko pamiątkowe trofeum, ale też czek na 10 tys. zł.

Po wyróżnieniach indywidualnych przyszła kolej na główną część ceremonii. Siatkarki z Polic triumfalnie wkroczyły na podium, a kapitan Werblińska odebrała w imieniu drużyny puchar upamiętniający ten triumf oraz wart 100 tys. zł czek. Chwilę później trofeum poszło w górę, a w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęło się świętowanie.