Zagłębie Lubin pierwszym finalistą Pucharu Polski szczypiornistek

W rozgrywanym w Szczecinie turnieju Final Four odbył się już pierwszy półfinał. Zagłębie wysoko pokonało Start Elbląg (33:20). O godzinie 18 na parkiet wyjdzie Pogoń Baltica Szczecin, która zmierzy się z Vistalem Gdynia.
Lubinianki od początku dominowały i kwestią były tylko rozmiary ich zwycięstwa. Do przerwy prowadziły już 15 bramkami. Start przez 30 minut był w stanie rzucić tylko 6 goli. Duża w tym zasługa bramkarki Moniki Maliczkiewicz, która została wybrana na MVP spotkania. Po zmianie stron Zagłębie mogło oszczędzać siły na niedzielny finał. Osiem bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła reprezentacyjna rozgrywająca - Karolina Semeniuk-Olchawa.

Zagłębie Lubin - Start Elbląg 33:20 (21:6)

O godzinie 18 rozpocznie się drugi półfinał. Pogoń podejmować będzie Vistal Gdynia. W niedzielę o 15.30 mecz o trzecie miejsce. Finał tego samego dnia o 18.