Spokój w końcówkach i solidna gra w bloku. Chemik dobrze zaczął rundę play-off.

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Policzanki udanie zainaugurowały fazę play-off. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego bez straty seta rozprawiły się z Legionovią Legionowo.
Świeżo upieczone zdobywczynie Pucharu Polski do spotkania z ósmą drużyną sezonu zasadniczego przystępowały jako żelazny faworyt. Przewidywania sprawdziły się w stu procentach, a sobotni mecz przebiegał pod wyraźne dyktando gospodyń.

Emocje sportowe poprzedziła jednak uroczysta ceremonia, podczas której polickim kibicom zaprezentowane zostało wywalczone przed tygodniem trofeum. Chwilę później, gdy zawodniczki zostały obdarowane kwiatami oraz pamiątkowymi fotografiami, można było rozpocząć mecz.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt, a swoje pierwsze znaczące prowadzenie - między innymi dzięki dobrej grze na linii blok-obrona - policzanki wywalczyły w drugiej połowie seta (16:12). Ta przewaga pozwoliła im kontrolować dalszy przebieg partii i spokojnie triumfować 25:17. Inauguracyjną część meczu potężnym punktowym serwisem zakończyła kapitan Anna Werblińska.

W drugiej partii Chemik zmarnował 4-punktowe prowadzenie (12:8; 17:17) i o zwycięstwie decydowała końcówka. Tę doświadczone zawodniczki gospodyń rozegrały wręcz koncertowo. Policzanki straciły od tego momentu tylko jedno "oczko" i wygrały ostatecznie 25:18.

Trzeci set zaczął się od dwóch serii. Najpierw cztery punkty z rzędu zdobyły chemiczanki (4:0), a już chwilę później na prowadzeniu były zawodniczki gości (5:4). W dalszej części partii stopniowo zarysowała się jednak przewaga gospodyń, które finalnie zwyciężyły w stosunku 25:18. Na MVP spotkania wybrana została Maja Ognjenović. Na szczególne uznanie zasługuje też postawa Katarzyny Mróz, która w sobotę bezapelacyjnie rządziła na środku siatki.

Na kolejne emocje związane z występami drużyny z Polic nie będzie trzeba czekać zbyt długo. Już w niedzielę o godzinie 18 zawodniczki Cuccariniego po raz drugi podejmą we własnej hali drużynę z Legionowa.

Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:0

Sety: 25:17, 25:18, 25:18.

Chemik: Werblińska, Bjelica, Ognjenović, Glinka-Mogentale, Sobolska, Mróz, Sawicka (libero) oraz Krzos.

Legionovia: Raonić, Rybaczewska, Tomsia, Barfield, Wójcik, Szymańska, Saad (libero) oraz Bąk, Sołodkowicz, Jóźwicka, Łukaszewska.