Callahan pogrążył dawnych kolegów z Kotwicy

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg przegrali na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek 68:84. Najwięcej punktów dla gości rzucił Jordan Callahan (20).
Amerykanin do niedawna był jeszcze zawodnikiem kołobrzeżan, ale zawirowania w nadmorskim klubie sprawiły, że bez wahania skorzystał z oferty silniejszej drużyny. W sobotę poprowadził nowych kolegów do zwycięstwa z Kotwicą. Ta wygrana nie była zagrożona nawet przez chwilę. Pod koniec pierwszej kwarty goście odskoczyli "Czarodziejom z Wydm" i później spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Gospodarzom nie pomogła dobra skuteczność J.J. Montgomery'ego, zdobywcy 23 punktów. Niezłe statystyki zanotował Matthew Rosinski (19 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst). Mógł jednak spisać się zdecydowanie lepiej, bo trafił zaledwie 7 z 19 rzutów z gry.

Wiadomo, że Kotwica zakończy rundę zasadniczą na ostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz. W środę kołobrzeżanie będą mieli szansę zmniejszyć stratę do przedostatniej Polpharmy Starogard Gdański, którą podejmować będą przed własną publicznością.

Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 68:84

Kwarty: 13:22, 21:20, 13:19, 21:23.

Kotwica: Montgomery 23, Rosinski 19, Parks 11, Arabas 2, Bigus 2 - Ciechociński 7, Piechowicz 2, Złoty 2, Lasota 0, Żołnierczuk 0, Małetko 0.