Spójnia wreszcie wygrała. Przełamała serię ośmiu porażek

I LIGA KOSZYKÓWKI Stargardzianie pokonali Znicz Pruszków 57:54. To ich piąte zwycięstwo w sezonie.
Zarówno Spójnia, jak i Znicz zajmują miejsca na dnie pierwszoligowej tabeli. W sobotę stoczyli wyrównany pojedynek o bardzo cenne punkty. Pruszkowianie w ostatniej kwarcie byli bliscy tego, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na dwie minuty przed końcem meczu doprowadzili do remisu 54:54. W decydujących sekundach skuteczniejsi byli jednak gospodarze, a goście w ostatniej akcji dwukrotnie spudłowali przy rzutach za trzy punkty.

W Spójni double-double zaliczył Karol Pytyś (12 punktów i 11 zbiórek). Najskuteczniejszy wśród stargardzian był wracający do pełni formy po kontuzji Marcin Stokłosa (17 oczek).

Gospodarze dzięki zwycięstwu awansowali na 12. miejsce w tabeli. Za tydzień będą mieli duże szanse na powiększenie swojego dorobku punktowego, bo jadą do innej drużyny z dołu tabeli - AZS Politechniki Poznań (13. pozycja).

Spójnia Stargard - Znicz Pruszków 57:54

Kwarty: 19:17, 14:10, 13:12, 11:15.

Spójnia: Stokłosa 17, Koszuta 14, Pytyś 12, Bodych 2, M. Kwiatkowski 1 - Soczewski 8, Wróblewski 3, Ł. Kwiatkowski 0, Suliński 0, Zarzeczny 0.