Błękitni wygrali i opuścili strefę spadkową

II LIGA PIŁKARSKA Stargardzianie pokonali na wyjeździe outsidera rozgrywek - Jarotę Jarocin (2:0). Dzięki temu awansowali na bezpieczne, ósme miejsce w tabeli.
Niedzielny mecz świetnie ułożył się dla podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego. Pierwszy cios Błękitni zadali rywalom już w pierwszej minucie. Robert Gajda strzałem w długi róg nie dał żadnych szans bramkarzowi Jaroty. Podwyższyć prowadzenie goście mogli jeszcze w pierwszej połowie, ale groźne uderzenie Rafała Gutowskiego wybronił Przemysław Kazimierczak, a próba Michała Magnuskiego była minimalnie niecelna.

Po zmianie stron wreszcie obudzili się gospodarze. Sytuacji sam na sam z Markiem Ufnalem nie wykorzystał jednak Damian Pawlak. Bramkarz Błękitnych górą był również po uderzeniu Huberta Antkowiaka. Goście dobili przeciwników w ostatnich minutach. Do rzutu wolnego podszedł Magnuski i strzelił nie do obrony, prosto w okienko bramki gospodarzy.

Trzy punkty pozwoliły stargardzianom wydostać się ze strefy spadkowej. Mają 27 punktów na koncie i zajmują 8. pozycję, pierwszą niezagrożoną degradacją. Za tydzień podejmować będą walczącą o awans na zaplecze ekstraklasy Bytovię Bytów.

Jarota Jarocin - Błękitni Stargard 0:2 (0:1)

Bramki: Gajda (1.), Magnuski (84.)

Jarota: Kazimierczak - Kieliba Ż, Czabański (82. Pierzga), Menzel, Oczkowski, Skokowski, Durowicz, Latos (46. Antkowiak), Grobelny, Ślifirczyk (54. Zatwarnicki), Pawlak Ż.

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz, Liśkiewicz, Jasitczak, Wawszczyk, Więcek Ż, Poczobut Ż (91. Wojtasiak), Duda (81. Wojciechowski), Gutowski (56. Zdunek), Gajda (70. Fadecki), Magnuski

Rezerwowi: Budnik, Wojciechowski, Kurant, Fadecki, Wojtasiak, Zdunek, Flis

Rezerwowi: Krawczyk, Ludwiczak, Pierzga, Staszowski, Zatwarnicki, Antkowiak, Barbarek