Kropka nad i postawiona. Chemik w półfinałach.

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Policzanki po raz trzeci ograły Legionovię Legionowo i zapewniły sobie miejsce w kolejnej fazie rozgrywek play-off.
Tydzień temu oba zespoły dwukrotnie rywalizowały na parkiecie w Policach. W pierwszym spotkaniu podopieczne Giuseppe Cuccariniego zwyciężyły bez strat własnych, w drugim pozwoliły rywalkom na urwanie jednego seta.

Trzecia potyczka, tym razem rozgrywana w Legionowie, zaczęła się od prowadzenia zawodniczek gospodyń. Podopieczne Macieja Kosmola szybko zbudowały 4-punktową przewagę (12:8) i bez najmniejszych problemów zakończyły inauguracyjną partię wynikiem 25:19.

Gładko przegrany set podziałał na zawodniczki gości niezwykle mobilizująco. W połowie drugiej odsłony spotkania Chemik przejął inicjatywę, wyszedł na wysokie prowadzenie (16:12, 20:13) i spokojnie triumfował 25:20. Trzecia część gry toczyła się wyrównanie tylko do stanu 10:9 na korzyść gospodyń. Wtedy policzanki wrzuciły wyższy bieg, zdobyły 8 kolejnych punktów (17:10) i bez trudu objęły prowadzenie w meczu (25:16).

Czwarty set, który ostatecznie zapewnił Chemikowi miejsce w półfinałach, zaczął się od prowadzenia 4:0. Wyraźnie rozluźnione zawodniczki Cuccariniego pewnie kroczyły w kierunku zwycięstwa (8:2, 16:8), a cel udało im się osiągnąć przy rezultacie 25:11. MVP spotkania wybrana została świetnie spisująca się ostatnio Katarzyna Mróz.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu siatkarki Chemika zapewniły sobie już miejsce w półfinale ekstraklasowych rozgrywek. Tam przyjdzie im się najprawdopodobniej zmierzyć z zespołem Tauronu Dąbrowy Górniczej, który w ćwierćfinale prowadzi 2:0 z ekipą Aluprofu Bielsko-Biała. Dwa pierwsze pojedynki półfinałowe zostaną rozegrane w Policach. Trzecie i ewentualne czwarte spotkanie chemiczanki rozegrają na wyjeździe. W przypadku remisu 2:2 decydujący piąty mecz zostanie rozegrany ponownie w województwie zachodniopomorskim.

Legionovia Legionowo - Chemik Police 1:3

Sety: 25:19, 20:25, 16:25, 11:25.

Chemik: Werblińska, Bjelica, Ognjenović, Glinka-Mogentale, Sobolska, Mróz, Sawicka (libero) oraz Bednarek-Kasza, Kowalińska, Muhlsteinova, Raczyńska.

Legionovia: Bąk, Jóźwicka, Tomsia, Rakić, Wójcik, Szymańska, Saad (libero) oraz Rybaczewska, Raonić, Barfield, Sołodkowicz, Łukaszewska.