Szczecińscy futsaliści w 60 sekund stracili pozycję lidera

Pogoń 04 jeszcze na minutę przed końcem wyjazdowego meczu z AZS UŚ Katowice prowadziła 3:1, co dawało jej awans na 1. miejsce w tabeli ekstraklasy. W końcowych sekundach szczecinianie dali sobie jednak wbić dwie bramki i wciąż muszą oglądać plecy Rekordu Bielsko-Biała.
Bielszczanie w piątek przegrali 1:3 z Clearexem Chorzów i przed Pogonią otworzyła się szansa na wskoczenie na fotel lidera. Wystarczyło w Katowicach pokonać przedostatnią drużynę w tabeli. Mecz z akademikami okazał się jednak dla podopiecznych Gerarda Juszczaka dużo trudniejszy, niż można było przypuszczać.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie po celnym strzale Pawła Barańskiego. Szczecinianie rzucili się do odrabiania strat, ale długo nie mogli znaleźć recepty na świetnie dysponowanego w bramce rywali Mateusza Bednarczyka. Mimo wielu dogodnych sytuacji, do wyrównania udało się doprowadzić dopiero w 31. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Michał Kubik.

Przyjezdni poszli za ciosem i bardzo szybko zdobyli dwa kolejne gole. Autorem obu był Marcin Mikołajewicz, który dzięki temu ma już na koncie 100 bramek w ekstraklasie. Święto zepsuli mu jednak akademicy. W dodatku zrobili to w ostatnich sekundach, gdy wydawało się, że już nic nie może odebrać zwycięstwa Pogoni.

Na minutę przed końcem spotkania kontaktowego gola zdobył Łukasz Kuś. A 17 sekund później szczecinianie popełnili szósty faul w drugiej połowie. Do przedłużonego rzutu karnego podszedł Marcin Krzywka i precyzyjnym uderzeniem zepchnął gości z fotela lidera.

Pogoń ma 41 punktów i traci jedno "oczko" do Rekordu. W grze o mistrzostwo pozostaje również Gatta Zduńska Wola (39). Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Za tydzień szczecinianie zmierzą się na wyjeździe z AZS UG Gdańsk.

AZS UŚ Katowice - Pogoń 04 Szczecin 3:3 (1:0)

Bramki. AZS UŚ: Barański (4.), Kuś (39.), Krzywka (40.). Pogoń 04: Kubik (31.), Mikołajewicz dwie (35. i 39.).

Pogoń 04: Neagu, Kubrak, Koszmider Ż - Bugański, Jurczak, Gepert, Tubacki, Żebrowski, Szarowara Ż, Kubik, Mikołajewicz, Maćkiewicz, Jakubiak.