Wiosną Błękitni nadal niepokonani i coraz bezpieczniejsi

II LIGA PIŁKARSKA Stargardzianie po ciekawym meczu pokonali na wyjeździe Calisię Kalisz 3:2. Mogą teraz spokojnie czekać na pozostałe wyniki tej kolejki, bo wiadomo, że nikt ich do strefy spadkowej nie zepchnie.
W piątek Błękitni stracili pierwsze gole w tym roku. Najpierw zaskoczył ich znany z występów we Flocie Świnoujście Christian Nnamani. Nigeryjczyk w 27. minucie wykończył kontrę gospodarzy i Calisia wyszła na prowadzenie. Drugiego gola przeciwnicy zdobyli dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy, zmniejszając jedynie rozmiary porażki.

Wcześniej trzykrotnie do siatki rywali trafili podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego. W 31. minucie podanie Roberta Gajdy na bramkę zamienił Wojciech Fadecki. Jeszcze przed przerwą stargardzianie prowadzili. Po rzucie rożnym głową na listę strzelców wpisał się wypożyczony z Pogoni Szczecin Rafał Gutowski. W końcówce z dobrej strony pokazał się pozyskany zimą Bartosz Flis. Minął bramkarza i oddał piłkę Michałowi Magnuskiemu, który dopełnił formalności (12. bramka w sezonie).

Błękitni w drugoligowej tabeli zajmują 7. miejsce z 34 punktami na koncie. Ze względu na reformę utrzyma się tylko osiem najlepszych ekip. W tej chwili stargardzianie mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Może ona stopnieć do jednego "oczka", jeśli w sobotę Polonia Bytom pokona UKP Zielona Góra.

Błękitni w następnej kolejce podejmować będą Ruch Zdzieszowice.

Calisia Kalisz - Błękitni Stargard 2:3 (1:2)

Bramki. Calisia: Nnamani (27.), Sobas (90.). Błękitni: Fadecki (31.), Gutowski (42.), Magnuski (90.).

Calisia: Forenc - Fechner, Gawlik, Król, Paczkowski (82. Stojczew), Bedronka (70. Kuciński Ż), Cieślak Ż, Kimura (88. Jasiński), Kostov, Nnamani, Wandzel (46. Sobas).

Błękitni: Budnik - Kosakiewicz, Jasitczak, Liśkiewicz, Wawszczyk, Więcek (55. Wojtasiak Ż), Poczobut, Fadecki, Gutowski (66. Zdunek Ż), Gajda (75. Flis), Magnuski.