Drugie zwycięstwo koszalińskich koszykarzy, druga porażka Kotwicy

W koszykarskiej ekstraklasie rozegrano drugą kolejkę rywalizacji w grupie 7-12. AZS Koszalin pokonał u siebie Jezioro Tarnobrzeg 70:59. Kotwica Kołobrzeg przegrała na wyjeździe z Asseco Gdynia 69:82.
Akademicy mają ambicję, by powalczyć o fazę play-off, więc nie mogli pozwolić sobie na potknięcie z niżej notowanym Jeziorem. Pewnie prowadzili przez całe spotkanie, już w pierwszej kwarcie wyrabiając sobie wysoką przewagę (21:13). Trener Igor MIlicić miał okazję, by w drugiej fazie spotkania wpuścić na parkiet młodzież, bo zwycięstwo jego podopiecznych ani przez chwilę nie było zagrożone.

Najskuteczniejszy na parkiecie był LaceDarius Dunn z Kotwicy (16 punktów). Dziewięć asyst zaliczył Krzysztof Szubarga, a 13 punktów i 9 zbiórek Darrell Harris.

W tej kolejce zwyciężyli również bezpośredni rywale AZS w walce o miejsca 7-8: Asseco Gdynia i Śląsk Wrocław. Oznacza to, że koszalinianie wciąż zajmują 9. lokatę.

AZS Koszalin - Jezioro Tarnobrzeg 70:59

Kwarty: 21:13, 18:18, 16:12, 15:16

AZS: Dunn 16, Harris 13, Szubarga 7, Mielczarek 7, Dąbrowski 3 - Wołoszyn 11, Trybański 8, Robinson 5, Raczyński 0, Czubak 0, Wrona 0.

Nie doczekali się 5. zwycięstwa w sezonie

Kotwica ani przez chwilę nie była na prowadzeniu. Gospodarze nokautujący cios wyprowadzili już na samym początku, szybko wychodząc na 21:4. Kołobrzeżanie zdołali się pozbierać i przegrali pierwszą kwartę "tylko" 10 punktami. Ale uzyskana na początku przewaga pozwoliła Asseco spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Kotwica wygrała tylko w ostatniej odsłonie (27:17), gdy wszystko było już rozstrzygnięte.

Najwięcej punktów dla gości rzucili J.J. Montgomery (14) i Marek Piechowicz (11.). Kołobrzeżanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Asseco Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 82:69

Kwarty: 25:15, 13:10, 27:17, 17:27

Kotwica: Montgomery 14, Arabas 10, Rosinski 10, Bigus 9, Parks 8 - Piechowicz 11, Ciechociński 5, Gospodarek 2, Złoty 0.