Błękitni Stargard nie dowieźli zwycięstwa do końca

II LIGA PIŁKARSKA. Błękitni Stargard zremisowali u siebie z Ruchem Zdzieszowice 2:2. Drugą bramkę stracili w 86. minucie.
Przed sobotnim meczem obie drużyny były wiosną niepokonane i po jego zakończeniu wciąż mogą cieszyć się z tego miana. Bliżej zwycięstwa byli gospodarze, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie.

Najpierw, w 15. minucie, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Wojciech Fadecki. Po zmianie stron Ruch wyrównał, ale w 70. minucie stargardzianie znów wygrywali po strzale niezawodnego Michała Magnuskiego. Napastnik Błękitnych zdobył 13. bramkę w sezonie i wraz z Wojciechem Okińczycem (UKP Zielona Góra) oraz Januszem Surdykowskim (Bytovia Bytów) przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Dwa punkty odebrał gospodarzom Dawid Kiliński. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił wynik na 2:2. Błękitni grali wiosną po raz trzeci u siebie i w żadnym z tych spotkań miejscowi kibice nie doczekali się rozstrzygnięcia.

Remis sprawia, że stargardzianie wciąż zajmują ostatnie bezpieczne miejsce w drugoligowej tabeli (ósme). Za tydzień zagrają na wyjeździe z Rozwojem Katowice.

Błękitni Stargard - Ruch Zdzieszowice 2:2 (1:0)

Bramki. Błękitni: Fadecki (15.), Magnuski (70.). Ruch: Nowak (57.), Kiliński (86,)

Błękitni: Budnik - Kosakiewicz, Jasitczak, Liśkiewicz, Wawszczyk, Fadecki, Wojtasiak (67. Flis), Poczobut, Gutowski (59. Zdunek), Gajda, Magnuski (80. Wojciechowski).

Ruch: Kasprzik - Łęszczak (90. Fedorowicz), Bachor Ż, Gamla, Nowak (75. Dyczek), Sotor (46. Gładkowski), Kiliński, Kierdal, Bella (46. Bodzioch), Szatkowski, Dudek.

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).