Wilki przedłużyły szansę na półfinał. W niedzielę muszą znów wygrać

I LIGA KOSZYKÓWKI King Wilki Morskie Szczecin wygrały z MOSiR-em Krosno 97:74 w trzecim meczu ćwierćfinału fazy play-off. W rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają już tylko 1:2.
W ostatnim meczu w Krośnie Wilki zdecydowanie przegrały pierwszą kwartę, a później nie potrafiły już wrócić do gry. W sobotę szczecinianie nie chcieli, by ten scenariusz się powtórzył. Wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i od pierwszych minut narzucili wysokie tempo. W premierowej odsłonie trafili sześć "trójek", łącznie zdobywając aż 38 "oczek".

W kolejnych, już wyrównanych kwartach mogli spokojnie kontrolować sytuację. Zabrakło im tylko trzech punktów, by przekroczyć prestiżową barierę 100 punktów. Ponad połowa tej zdobyczy była udziałem dwóch koszykarzy. Marcin Flieger (25 "oczek") trafił aż 5 z 7 rzutów za trzy punkty, dokładając do tego 6 asyst. Zbigniew Białek (24 punkty) poza dobrą skutecznością formą imponował także pod tablicami (7 zbiórek).

Kolejny mecz ćwierćfinałowy zostanie rozegrany w hali SDS w niedzielę o 17. Tylko zwycięstwo pozwoli gospodarzom zachować szansę na awans do kolejnej rundy. Piąty, decydujący mecz zostałby rozegrany w środę 16 kwietnia w Krośnie.

King Wilki Morskie Szczecin - MOSiR Krosno 97:74

Kwarty: 38:18, 16:14, 25:25, 18:17

Wilki: Flieger 25, Białek 24, Majcherek 15, Pluta 11, Mróz 6 - Nowacki 7, Bojko 3, Trela 2, Balcerek 2, Koziorowicz 2, Kowalczuk 0, Kuśmieruk 0.