Koniec marzeń Wilków o awansie do półfinału

I LIGA KOSZYKÓWKI W czwartym spotkaniu ćwierćfinałowym King Wilki Morskie Szczecin uległy wyżej klasyfikowanej drużynie MOSiR-u Krosno 74:94. W rywalizacji do trzech zwycięstw szczecinianie przegrali 1:3.
Koszykarze Wilków dali swoim kibicom spory zastrzyk nadziei wygrywając w sobotę z MOSiR-em aż 97:74. 24 godziny później role na parkiecie zupełnie się odwróciły i tym razem to szczecinianie zostali wysoko pokonani.

Przyjezdni dominowali zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach. Wyrobili sobie w nich aż 25 punktów przewagi. Gospodarze zerwali się do walki w trzeciej odsłonie i odrobili niemal połowę ze strat. W ostatnich dziesięciu minutach MOSiR wybił im jednak z głów jakiekolwiek marzenia o doprowadzeniu do remisu.

O porażce szczecinian przesądziła przede wszystkim słaba skuteczność. Trafili zaledwie 36 procent rzutów z gry. Rywale natomiast ponad połowę swoich prób umieścili w koszu. W ich ekipie nie do zatrzymania był środkowy Dariusz Wyka (21 punktów). W szczecińskim zespole najlepsze statystyki miał Zbigniew Białek (12 punktów i 9 zbiórek).

W półfinałach Start Lublin zagra z WKK Wrocław, a MOSiR z Polfarmeksem Kutno.

King Wilki Morskie Szczecin - MOSiR Krosno 74:94

Kwarty: 18:29, 14:28, 23:11, 19:26

Wilki: Białek 12, Pluta 11, Mróz 11, Majcherek 9, Flieger 7 - Kowalczuk 10, Nowacki 6, Bojko 2, Balcerek 2, Trela 2, Kuśmieruk 2, Koziorowicz 0.