Sport.pl

Szczecińscy futsaliści wypadli poza podium, ale wciąż są w grze o medale

W piątek Pogoń 04 zremisowała na własnym parkiecie z Red Devils Chojnice 2:2. Po zakończonej w poniedziałek kolejce z drugiego miejsca spadła na czwarte.
Wyprzedziły ją Gatta Zduńska Wola i Wisła Kraków, które wygrały swoje mecze. Pogoń na zwycięstwo czeka już od trzech meczów. Szczególnie bolesne były punkty stracone w końcówce w wyjazdowych spotkaniach z drużynami z dołu tabeli: AZS UŚ Katowice (remis 3:3) i AZS UG Gdańsk (porażka 7:8). Wyniki te kosztowały Gerarda Juszczaka utratę posady szkoleniowca. Zastąpił go kapitan zero-czwórki Łukasz Żebrowski. W jego ligowym debiucie przeciwko Red Devils Pogoń stworzyła sobie wiele korzystnych sytuacji, ale ostatecznie tylko zremisowała.

- Widać, że bardzo chcemy, ale po raz kolejny bohaterem spotkania czynimy bramkarza przeciwników - komentował po meczu grający szkoleniowiec Pogoni, który na razie skupia się na prowadzeniu drużyny zza linii bocznej.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu szczecinianie mają sześć punktów straty do liderującego Rekordu Bielsko-Biała. W bezpośrednich starciach byli od nich dwukrotnie lepsi, więc są jeszcze teoretyczne szanse nawet na mistrzostwo Polski. Bardziej realna jest jednak walka o niższe stopnie podium. Gatta ma w tej chwili o jeden punkt więcej, a Wisła wyprzedza Pogoń tylko lepszym bilansem bezpośrednich spotkań.

W ostatniej kolejce (w niedzielę 27 kwietnia) szczecinianie będą podejmować Gattę, więc kwestia tego, czy zdobędą medal, pozostaje wyłącznie w ich rękach. Mogą go sobie zapewnić, nie oglądając się na wyniki innych drużyn.

- Nie spuszczamy głów, bo póki piłka w grze, my też w niej jesteśmy. Całym sezonem zasłużyliśmy na medal i będziemy o niego mocno walczyć - zapowiada Mateusz Gepert, piłkarz Pogoni.

W przedostatniej serii spotkań, w sobotę 19 kwietnia, szczecinianie zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Czołówka tabeli ekstraklasy:

1.Rekord Bielsko-Biała48
2.Gatta Zduńska Wola43
3.Wisła Kraków42
4.Pogoń 04 Szczecin42
Terminarz drużyn walczących o medale

Rekord: Red Devils Chojnice (8. miejsce, wyjazd), Chrobry Głogów (9., dom).

Gatta: GKS Tychy (12., d), Pogoń 04 Szczecin (4., w).

Wisła: AZS UG Gdańsk (7., d), Red Devils Chojnice (8., w).

Pogoń 04: Chrobry Głogów (9., w), Gatta Zduńska Wola (2., d).