Brakujący krążek w dorobku Małgorzaty Glinki-Mogentale

Najbardziej utytułowana polska siatkarka w swoim dorobku ma dwa złote medale mistrzostw Europy, zwycięstwa w Lidze Mistrzyń, krajowe triumfy we Francji, Hiszpanii i Turcji. Trudno uwierzyć, że aż do czwartku nie mogła poszczycić się mistrzostwem Polski.
Glinka nie zdążyła na krajowym podwórku sięgnąć po złoty medal, zanim w wieku 21 lat wyjechała do Włoch. Musiała się zadowolić "tylko" trzema srebrnymi medalami (dwa z Dick Black Andrychów i jeden z Augusto Kalisz). Mimo ogromnych sukcesów w zagranicznych klubach tego jednego tytułu wyraźnie jej brakowało. Po podpisaniu kontraktu z Chemikiem Police podkreślała, że bardzo chce wypełnić tę lukę. W czwartek zrealizowała swój cel.

- Moje marzenia o zdobyciu upragnionego tytułu mistrzyni Polski właśnie się spełniły! Jestem ogromnie szczęśliwa, że po 14 latach gry za granicą zdecydowałam się powrócić do polskiej ligi właśnie w barwach Chemika. Mam w swojej kolekcji mistrzostwa Francji, Hiszpanii czy Turcji, ale to smakuje wyjątkowo - mówiła po zakończeniu finałowej rywalizacji z Impelem Wrocław.

Utytułowana przyjmująca podpisała w Policach kontrakt na jeden sezon. Miejscowi kibice mają jednak nadzieję, że uda się ją przekonać do pozostania w drużynie. Na gorąco, po zdobyciu tytułu, Glinka nie chciała rozmawiać o swojej przyszłości. Ale też nie mówiła o zakończeniu kariery, a to już budzi nadzieję...

Krajowe mistrzostwa Małgorzaty Glinki-Mogentale:

- 2006 r. - mistrzostwo Francji z RC Cannes

- 2007 r. - mistrzostwo Hiszpanii z Gruppo 2002 Murcia

- 2008 r. - mistrzostwo Hiszpanii z Gruppo 2002 Murcia

- 2013 r. - mistrzostwo Turcji z VakifBank Stambuł

- 2014 r. - mistrzostwo Polski z Chemikiem Police

Inne najbardziej znaczące tytuły:

- 2001 r. - Puchar CEV z Minetti Vicenza

- 2003 r. - mistrzostwo Europy

- 2005r. - mistrzostwo Europy

- 2011 r. - zwycięstwo w Lidze Mistrzyń z VakifBank Stambuł

- 2013 r. - zwycięstwo w Lidze Mistrzyń z VakifBank Stambuł